reklama

Mladá snowboardistka Samková byla na MS sedmá

Eva Samková byla nejmladší závodnice na startovním poli. V silné konkurenci obsadila sedmé místo. Eva Samková byla nejmladší závodnice na startovním poli. V silné konkurenci obsadila sedmé místo. autor: Archiv Evy Samkové
Mladá česká snowboardistka a velká naděje pro olympiádu v Soči Eva Samková obsadila na mistrovství světa v Kanadě sedmé místo.

Stoneham - Eva Samková obsadila na mistrovství světa sedmé místo ve snowboardcrossu. V kanadském Stonehamu vyhrála domácí Maelle Rickerová před krajankou Dominique Maltaisovou. Třetí skončila Helene Olafsenová z Norska.

Závod mužů vyhrál Australan Alex Pullin před Rakušanem Markusem Schairerem a Stianem Sivertzenem z Norska. Emil Novák obsadil šestnácté místo, David Bakeš byl jednatřicátý a Michal Novotný dvaačtyřicátý.

Samková byla na šampionátu největší českou medailovou nadějí a v kvalifikaci to potvrdila třetím časem. Vyhrála pak čtvrtfinále, ale boj o postup mezi finálovou šestku se jí nevydařil a dojela poslední. V malém finále byla opět nejrychlejší a vyhrála o dvacet metrů.

"Před rovinkou po technické pasáži byla vždy ve výrazném vedení, ale pak ji soupeřky dojely," napsal z Kanady kouč Marek Jelínek. "Nejelo jí prkno, ale proč, to musíme zjistit," uvedl.

Devatenáctiletá Samková se v této sezoně vrátila do Světového poháru po roční pauze zaviněné těžkým zraněním kolena. V prvním závodu skončila čtrnáctá, v druhém osmá. Je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa a na minulém MS skončila mezi ženami pátá.

Mistrovství světa ve snowboardingu ve Stonehamu (Kanada):

Snowboardcross:

Muži: 1. Pullin (Austr.), 2. Schairer (Rak.), 3. Sivertzen (Nor.), ...16. Novák, 31. Bakeš, 42. Novotný, 55. Flejšar (všichni ČR).

Ženy: 1. Rickerová, 2. Maltaisová (obě Kan.), 3. Olafsenová (Nor.), ... 7. Samková, 26. Koukalová (obě ČR).

reklama