reklama

Bude Kvitovou řešit "berňák"? Podle mluvčího je vše legální

Petra Kvitová se podle mluvčího České sportovní Karla Tejkala nemusí prošetřování finanční správou bát, protože neudělala nic protizákonného. Petra Kvitová se podle mluvčího České sportovní Karla Tejkala nemusí prošetřování finanční správou bát, protože neudělala nic protizákonného. autor: CPA Eduard Erben
Podle Karla Tejkala, tiskového mluvčího České Sportovní, která Petru Kvitovou marketingově zastupuje, se tenistka ničeho protiprávního nedopustila.

Praha - Názor poslance Parlamentu za ČSSD Stanislava Humla, zda má Petra Kvitová právo bydlet v Monte Carlu, či ne, a zda by se neměla v tom případě vzdát českého občanství, spustil během jediného dne celonárodní debatu - jeho názor si přečtěte ZDE.

Kvitová dokonce ve čtvrtek dopoledne musela čelit nepříjemnému telefonnímu rozhovoru, v němž jí jistý třiapadesátiletý muž vyhrožoval násilím, za což jej policie později zadržela (více čtěte ZDE).

Čtyřiadvacetiletá, nyní už dvojnásobná, vítězka dvouhry na Wimbledonu totiž musí čelit po své změně bydliště loni na podzim kritice, že se úmyslně vyhýbá placením daní v Česku.    

"Každým podnětem se budeme zabývat"

Tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová Rádiu Impuls nepřímo přiznala, že pokud by finanční správa dostala na počínání Kvitové nějakou stížnost, prošetřila by ji.

"Pokud občan ČR změní trvalé bydliště a odstěhuje se do zahraničí, ale přesto se více než 183 dní v kalendářním roce (i přerušovaně) zdržuje v ČR, je povinen platit daně v ČR, a to jak z příjmů plynoucích ze zdrojů na území ČR, tak i z příjmů plynoucích ze zdrojů v zahraničí," uvedla Petlachová.

"Každý podnět, který finanční správa obdrží z médií, od občanů, firem či jiných státních institucí, je užitečný a zabýváme se jím," dodala.

Ve vyjádření pro Aktuálně.cz Petlachová uvedla, že nemůže potvrdit, ale ani vyvrátit, že by se finanční správa momentálně případem Petry Kvitové zabývala, protože musí ze zákona zachovat mlčenlivost ve vztahu ke konkrétním osobám.

Tejkal: Petra zákony neporušila

Karel Tejkal, tiskový mluvčí České Sportovní, která Kvitovou marketingově zastupuje, však tvrdí, že se tenistka, jež nyní tráví dovolenou u rodičů ve Fulneku, ničeho protiprávního nedopustila.

"Žádnou informaci, zda finanční správa Petru prošetřuje, nemáme. Každý subjekt v České republice ať dělá to, co je ze zákona jeho úkol a povinnost. V žádném případě ale Petra zákony neporušila, ničeho se nedopustila a nedělá nic protizákonného," uvedl Tejkal.

"Upřímně řečeno, chtěl bych být muškou na zdi v Bělehradě, abych viděl a slyšel, co by se tam dělo, kdyby někdo navrhl, že by měl být ze stejného důvodu Djokovič zbaven srbského občanství," poukázal Tejkal na vítěze mužské dvouhry na letošním Wimbledonu Novaka Djokoviče, který má bydliště rovněž v Monte Carlu (o dalších sportovcích bydlejících mimo svou vlast čtěte ZDE).

reklama