reklama

Moderní pětibojaři Dianová a Kuf jsou mistři Evropy ve štafetách

Jan Kuf Jan Kuf autor: ČTK
Natálie Dianová a Jan Kuf se v Sofii stali mistry Evropy ve smíšené štafetě moderního pětiboje.

Sofia - Moderní pětibojaři Natálie Dianová a Jan Kuf se v Sofii stali mistry Evropy ve smíšené štafetě. Navázali tak na triumf z loňského mistrovství světa v Berlíně. Druzí skončili se ztrátou osmi sekund Rusové Donata Rimšaiteová a Alexandr Savkin, pro bronz si doběhli Italové Lavinia Bonessiová a Auro Franceschini.

Svoboda se měsíc před olympiádou topí v otaznících. Kdybych byl atlet, odpískám to, říká Svoboda se měsíc před olympiádou topí v otaznících. Kdybych byl atlet, odpískám to, říká Čtěte zde

V bulharské metropoli získali čeští reprezentanti už druhou medaili. V úterý skončili Ondřej Polívka a Martin Bilko ve štafetě druzí, nestačili pouze na vítězné Rusy.

Dianová přitom kvůli zánětu v koleni musela více než dva měsíce odpočívat, po návratu však s olympionikem Kufem dokázala ovládnout další velký závod. Česká dvojice vyhrála plaveckou část, v šermu byla druhá a v parkuru třetí. V závěrečné kombinaci běhu se střelbou už Češi zlato uhájili.

Oba mistry Evropy nyní v Sofii čekají také individuální soutěže. Dianová nastoupí ve čtvrtek do kvalifikace jako jediná česká pětibojařka, Kufa v pátek doplní ještě Polívka, Bilko a David Kindl.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Sofii:

Smíšená štafeta:

1. Dianová, Kuf (ČR) 1432 b., 2. Rimšaiteová, Savkin (Rus.) 1424, 3. Bonessiová, Franceschini (It.) 1409.


reklama