reklama

Mónaco: Že to mám s Berdychem 0:6? Nevadí, teď už ho porazím

I když Juan Mónaco (vlevo) Tomáše Berdych ani v jednom ze šesti zápasů neporazil, před víkendovým semifinále Davis Cupu si na něj věří. I když Juan Mónaco (vlevo) Tomáše Berdych ani v jednom ze šesti zápasů neporazil, před víkendovým semifinále Davis Cupu si na něj věří. autor: Reuters
Argentinští tenisté sice přijeli do Prahy k semifinále Davis Cupu bez svých tradičních opor Juana Martína del Potra a Davida Nalbandiana, přesto věří, že i bez nich se jim podaří postoupit do finále.

Praha - Argentinští tenisté sice přijeli do Prahy k semifinále Davis Cupu bez svých tradičních opor Juana Martína del Potra a Davida Nalbandiana, přesto věří, že i bez nich se jim podaří český tým překvapit a postoupit do listopadového finále.

Jedničkou Argentinců bude světová třicítka Juan Mónaco, který jak loni v semifinále tak v roce 2009 svedl v Davis Cupu pětisetové bitvy s českou jedničkou Tomášem Berdychem. I když v obou případech vedl 2:1 na sety, nakonec odcházel poražen.

"Na ten loňský zápas s Berdychem i na ty další si samozřejmě pamatuji, rád bych už nad ním konečně vyhrál. Mám velké sebevědomí a je to pro mě velká šance to Tomášovi vrátit, zvlášť když jde o semifinále," poukázal Mónaco na úterní tiskové konferenci na bilanci 0:6 ve vzájemných zápasech.

"Proč tu není Del Potro? Má volno"

"Je to velký můj konkurent a nechci myslet na zápasy, které jsem s ním hrál před tím. Teď chci porazit, výhra v úvodní nedělní dvouhře by pro nás byla velmi důležitá," dodal.

Také argentinský kapitán Martin Jaité věří, že jeho tým může i bez dvou tradičních opor proti Česku, které je naopak kompletní, uspět.

"Vždycky máme šanci postoupit, tvrdě makáme na tom, abychom udělali tři body a postoupili," přiznal Jaité.

"To, že tu není Del Potro, mě samozřejmě mrzí. Minulý rok nám ale Juan Martín řekl, že bude v roce 2013 odpočívat, takže se musíte ptát jej, proč tu dnes není," doplnil.

"Rád bych dokázal, to co Rafa"

I když se jeho tým nemůže opírat o hráče, který před čtyřmi lety vyhrál US Open, a mají v týmu spíše antukové specialisty, Argentinci věří, že se s rychlým betonovým povrchem dokážou vyrovnat.

"Jsme rádi, že jsme tu jsme tak brzo, abychom si na tak rychlý povrch zvykli. Ptal jsem se Španělů, jaké to tu loni při finále bylo, a docela mi to pomohlo. Máme ale ještě dost času, abychom se do pátku připravili," věří si Mónaco.

Doplnil, že ho hodně motivoval pondělní výhra jeho velkého kamaráda Rafaela Nadala ve finále dvouhry na US Open. 

"Ten zápas jsem viděl. Je to můj velký přítel a jsem velmi rád, že se mu po dlouhém zranění podařilo takhle vrátit. Byl to pro Rafu velmi těžký zápas, neboť měl silného soupeře, ale předvedl výbornou hru a zasloužil si zvítězit. Rád bych, abych se mu v tom o víkendu vyrovnal," dodal Mónaco. 

reklama