reklama

Money, Money, Money. Babcock opustil Detroit kvůli platu

Detroit již Babcock trénovat nebude. Nyní si bude užívat pozornosti fanynek Toronta. Detroit již Babcock trénovat nebude. Nyní si bude užívat pozornosti fanynek Toronta. autor: Reuters
Trenér Mike Babcock opouští v NHL hokejisty Detroitu a jeho další štací bude Toronto, které mu nabídlo osmiletou smlouvu.

Toronto - Trenér Mike Babcock opouští v NHL hokejisty Detroitu a jeho další štací bude Toronto, které mu nabídlo osmiletou smlouvu. Podle médií si kouč kanadských olympijských vítězů z let 2010 a 2014 v Maple Leafs za tuto dobu vydělá rekordních 50 milionů dolarů.

Detroit vedl dvaapadesátiletý Babcock deset let, předtím pracoval dva roky v Anaheimu. Red Wings pokaždé dovedl do play off a v roce 2008, kdy měl v týmu i Dominika Haška a Jiřího Hudlera, s nimi získal Stanleyův pohár.

Je jediným koučem v takzvaném Triple Gold Clubu, vedle olympiády a Stanley Cupu dokázal s Kanadou vyhrát také mistrovství světa v roce 2004 v Praze.

Toronto získalo Stanleyův pohár naposledy v roce 1967, letos skončilo ve Východní konferenci předposlední. V týmu byl i český obránce Roman Polák.

reklama