reklama

"Money" zase úřadoval: Mayweather zničil Guerrera

Floyd Mayweather junior a Robert Guerrero Floyd Mayweather junior a Robert Guerrero autor: Reuters
Nejlepší boxer planety a její nejbohatší sportovec Floyd Mayweather junior opět prodloužil svojí neporazitelnost.

Las Vegas - Stále ještě úřadující nejbohatší sportovec světa - americký boxer Floyd Mayweather junior porazil v zajímavém souboji v lasvegaském MGM Grand krajana Roberta Guerrera jasně 3:0 na body (třikrát 117-111) a sebral mu pás mistra světa WBC ve velterové váze. Navrch si přivlastnil i titul Ring Magazine v této divizi.

Mayweather nepředvedl obvyklou demolici

Nebyl to jeho nejdominantnější výkon kariéry, na 44. vítězství mezi profíky ale stačil. "Chtěl jsem ho knokautovat, ale zranil jsem si pravou ruku a musel jsem pak trochu ubrat," pravil šestatřicetiletý fenoném po zápase. Důvodem byl ale také jeho soupeř.

Před zraky hvězd sportovního nebe v čele s basketbalistou Mattou Peace World, hollywoodskými hvězdami Donem Cheadlem a Stevenem Spielbergem či boxery Evanderem Holyfieldem, Zabem Judahem, Peterem Quillinem, Dannym Garcíou a dalšími totiž předvedl jeho soupeř Robert Guerrero srdnatý výkon.

Třicetiletý bijec, který do zápasu vstupoval jako úřadující šampión, totiž byl tím aktivnějším mužem mezi šestnácti provazy, často dokázal Mayweathera trefovat, ten ale předváděl, proč má za zápas garantovaných 32 milionů dolarů (i s televizními právy se částka může vyšplhat až k 50 milionům) a proč se o něj před 2 měsíci strhl boj mezi televizemi HBO a Showtime.

Guerrero nakonec tlak ustál

I když opět inkasoval více, než jsou on i jeho fanoušci zvyklí, ani tentokrát se neocitl ve výraznějších problémech, jeho kontry byly extrémně přesné (60 procent úderů našlo cíl) a jeho úniky jsou stále jedním slovem FANTASTICKÉ. Naopak v poslední minutě osmého kola trefil protivníka tvrdě pravým hákem, roztrhl mu obočí a posledních dvacet vteřin tohoto dějství jej drtil ostrými kombinacemi.

Guerrero ale tlak nakonec ustál a zvládl velmi slušně odboxovat i následující tři kola. V posledních 180 vteřinách už se Mayweather s ohledem na to, že znal průběžné skóre, ringem da facto proutíkal, čímž si vysloužil i nesmělý pískot skoro 20 tisíc fanoušků v MGM Grand.

Účel ale světil prostředky a Mayweather tak mohl již s oběma pásy poděkovat fanouškům i rodině za podporu a slíbit další zajímavý souboj. Po zápase se navíc objali jako oba boxeři, tak především jejich rozhádaní otcové, kteří si vyměňovali ostré názory ještě v ringu těsně před úvodním gongem.

reklama