reklama

Mononukleóza a vyčerpání. Hvězda Domračevová vynechá sezonu

Darja Domračevová. Darja Domračevová. autor: Getty Images
Hvězda uplynulého ročníku Světového poháru v biatlonu Darja Domračevová z Běloruska se rozhodla vypustit celou příští sezonu.

Minsk - Hvězda uplynulého ročníku Světového poháru v biatlonu Darja Domračevová z Běloruska se rozhodla vypustit celou příští sezonu. Oznámil to dnes běloruský sportovní server Pressball. Důvodem je vyčerpání a onemocnění mononukleózou, které osmadvacetiletá sportovkyně prodělala v červenci.

Domračevová v prohlášení uvedla, že o sportovní pauze uvažovala už na konci minulé sezony, v plánu ale měla vypustit jen několik startů. Červencové onemocnění mononukleózou ale prý pochopila jako signál vyčerpaného organismu.

"Tělo nelze obelhat. Mononukleóza mě přivedla na myšlenku vypustit celou sezonu 2015/16. Jsem přesvědčena, že mi to prospěje, umožní obnovit síly a najít motivaci pro příští rok," konstatovala velká soupeřka českých biatlonistek Veroniky Vítkové a Gabriely Soukalové.

V minulé sezoně Domračevová, trojnásobná olympijská vítězka ze Soči, poprvé v kariéře získala velký křišťálový globus za celkové vítězství ve Světovém poháru. Na mistrovství světa ve finském Kontiolahti ale na žádnou medaili nedosáhla.

reklama