reklama

Nadal triumfoval podeváté v Monte Carlu, Monfílsovi na závěr uštědřil kanára

Rafael Nadal v Monte Carlu 2016 Rafael Nadal v Monte Carlu 2016 autor: Reuters
Rafael Nadal ve finále antukového masters v Monte Carlu přehrál Gaëla Monfílse. Celkově to bylo jeho 100. finále, podeváté přitom triumfoval právě v Monaku.

Monte Carlo - Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál podeváté antukový turnaj v Monte Carlu. Bývalá světová jednička zdolala ve svém jubilejním 100. finále v kariéře 7:5, 5:7, 6:0 Francouze Gaëla Monfilse.

Devětadvacetiletý Nadal získal 68. titul a první od loňského července po bitvě trvající dvě a tři čtvrtě hodiny. V utkání proti přemožiteli Jiřího Veselého z třetího kola ztratil pětkrát servis a hráči měli dohromady 34 brejkových možností. Zápas ukončil slavný Mallorčan skvělým vítězným forhendem do pravého rohu soupeřova kurtu, Monfilse porazil podvanácté ze čtrnácti utkání.

Čtrnáctinásobný grandslamový vítěz Nadal získal 28. titul z turnajů Masters, čímž se vyrovnal Novaku Djokovičovi. Světová jednička španělského rivala předstihla díky triumfům v Indian Wells a Miami, v Monte Carlu však Srba v druhém kole senzačně vyřadil Veselý.

Právě Djokovič v roce 2013 ve finále ukončil vítěznou Nadalovu sérii v Monte Carlu, kde Španěl vyhrál v letech 2005-2012 osmkrát za sebou. Nadal v následujících letech vypadl na svém oblíbeném turnaji ve čtvrtfinále a v semifinále.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 4,094.505 eur):

Dvouhra - finále:

Nadal (5-Šp.) - Monfils (13-Fr.) 7:5, 5:7, 6:0.

Čtyřhra - finále:

Herbert, Mahut (3-Fr.) - J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) 4:6, 6:0, 10:6.

reklama