reklama

Monte Carlo patří Nadalovi. Na tamní antuce vybojoval rekordní desátý titul

Rafael nadal slaví triumf v Monte Carlu Rafael nadal slaví triumf v Monte Carlu autor: Reuters
Rafael Nadal získal rekordní desátý titul na tenisovém turnaji Masters v Monte Carlu a z oblíbené antuky má padesátý triumf. Čtvrtý nasazený Španěl potvrdil ve finále dvou levorukých hráčů roli favorita a krajana Alberta Ramose porazil za hodinu a 17 minut hladce 6:1, 6:3.

Monte Carlo - Třicetiletý Nadal získal deset titulů na jednom podniku jako první tenista v historii. Padesátkou antukových triumfů překonal rekordní bilanci Argentince Guillerma Villase.

Djokovič v krizi? Drží směšné diety, věří v božské světlo a málo trénuje, tvrdí jeho bývalý kouč Djokovič v krizi? Drží směšné diety, věří v božské světlo a málo trénuje, tvrdí jeho bývalý kouč Čtěte zde

Na turnaji v Monaku, který je po Roland Garros považován za druhý nejprestižnější antukový podnik, si připsal první letošní úspěch a ve 14. sezoně po sobě získá na okruhu ATP alespoň jeden titul. O jeden rok delší sérii má jen Švýcar Roger Federer.

Nadal v Monte Carlu potvrdil, že se mu ve finálových duelech proti krajanům daří. Ve 14 předchozích zápasech o titul se Španěly ani jednou neprohrál a jeho vítěznou sérii nedokázal přerušit ani o rok mladší Ramos. Svou sbírku trofejí rozšířil Nadal na 70, z podniků Masters jich má 29 - o jednu méně než Srb Novak Djokovič.

"Byl to úžasný týden na jednom z nejdůležitějších turnajů na okruhu. Hrál jsem dobře, což mi pomohlo, abych zahájil antukovou sezonu sebevědomě," řekl čtrnáctinásobný grandslamový šampion. "Nejdůležitější pro mne je, abych byl šťastný, když hraju. A když jsem zdravý a konkurenceschopný, jsem šťastný," dodal tenista, jenž má za sebou problémy s koleny a se zápěstím.

reklama