reklama

Moravec o divokém konci sezony: Dlouho jsem takhle nezapařil

Ondřej Moravec. Ondřej Moravec. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sotva skončila biatlonová sezona, Ondřej Moravec už se zase chystá na sníh. Místo běžek a zbraně si ale tentokrát vezme skialpinistické lyže.

Jablonec na Nisou - Sotva skončila biatlonová sezona, Ondřej Moravec už se zase chystá na sníh. Místo běžek a zbraně si ale tentokrát vezme skialpinistické lyže. Nejprve do Krkonoš na lehčí výlet se svou ženou Veronikou a potom na známý přechod Haute Route z Chamonix do Zermattu s kamarádem.

"To nebude nic extrémně náročného, stačí když si člověk zvolí tempo, stejně bych nevydržel doma tři týdny ležet," řekl Moravec. Letos ho čeká ale i odpočinková dovolená.

Po návratu z Alp stráví týden u moře na Maledivách. "Letos po dlouhé době se budu tak nějak vyloženě flákat. Tam asi nebude moc velká možnost vyžití, tam bude odpočinek," řekl. "Kdyby to šlo, tak bych tam jel na čtyři dny, to bych vydržel, ale to nejde. Třeba to vydržím, ale spíš se asi budu chtít jet i někam podívat," plánoval.

Jsem neskutečně rozsekanej, říká

Od neděle, kdy skončil seriál SP v Chanty Mansijsku, je prý hodně unavený. "Jsem neskutečně rozsekanej, ještě jsem se nesrovnal s časovým posunem, chodím spát v půl osmé, vstávám hrozně brzo. Je to trochu náročné," řekl. Na konec sezony se těšil. "Je to dlouhé, dva měsíce jsem nebyl doma. Od Nové Města na Moravě do včerejšího dne," prohlásil.

Na jeho únavě se mohla podepsat i závěrečná party v Rusku. "Hodně dlouho jsem takhle nezapařil," přiznal s úsměvem. "Druhý den jsem ale naštěstí fungoval. Byl jsem překvapený, protože jsem toho opravdu vypil dost," prozradil. "Fakt jsme si to užili, asi jsem nikdy neviděl, aby se takhle všichni bavili, bylo to povedené."

Užil si i úterní večeři u táboráku, který si udělal se ženou v Letohradě na kopci, neboť bydlí v bytě. "Plánovali jsme, že bychom někam šli, ale to bychom museli nechat doma psa, takže takhle šel s námi a měl svoji večeři. Byla legrace," řekl Moravec.

reklama