reklama

Moravec se rozplývá nad olympiádou: Už to znovu nezažiju

Soči 2014, biatlon, smíšená štafeta: Ondřej Moravec Soči 2014, biatlon, smíšená štafeta: Ondřej Moravec autor: Reuters
Nejúspěšnější týdny v kariéře má za sebou biatlonista Ondřej Moravec. Ze soči veze tři medaile.

Krasnaja Poljana - Nejúspěšnější týdny v kariéře má za sebou biatlonista Ondřej Moravec. Devětadvacetiletý český reprezentant získal na olympijských hrách v Soči tři medaile a zapsal se do historie tohoto sportu. I díky němu čeští biatlonisté ukončili čekání na medaili v závodech pod pěti kruhy.

"Něco podobného jsem vůbec nečekal, jsem nadšený. Jsem si vědom, že něco podobného už nikdy nezažiju. Olympiáda byla super, super, super," řekl Moravec novinářům po posledním startu na hrách v Soči. Jako finišman dovezl českou štafetu do cíle na jedenáctém místě.

Do závodu nastupoval celý tým bez ambicí na přední umístění. Moravec už měl ve sbírce dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, paradoxně nejvíce si ale prý váží právě třetího místa v závodě na 15 km s hromadným startem.

Zklamaný byl jen ze sprintu

"Sice jsem byl ve stíhačce druhý, ale v tom masáku musí člověk porazit třicet nejlepších, cením si toho o trochu víc, i když je medaile o stupínek níž. Všichni tam jedou z jedné lajny a dostanou se do něj jen ti nejlepší. Člověk závodí s těmi top, kteří v ten moment zrovna jsou," vysvětlil Moravec.

Z šesti startů na olympiádě nebyl příliš spokojený jen s úvodním sprintem, v němž skončil osmý. "Čekal jsem trošku víc, se dvěma nulama jsem byl malinko zklamaný. Bylo to ale o pěti deseti vteřinách a mohlo to být úplně někde jinde. Na dvacítce jsem byl sice asi osmnáctý, ale jelo se mi dobře, jen jsem dal (střelbu) za dvě. Když jsem tu minul celkem tři terče, tak je to moc," poukázal na to, že se mu v areálu v Krasné Poljaně ve střelbě až na jeden závod hodně dařilo.

Teď už se ale Moravec těší domů. V dějišti olympijských her totiž strávil téměř měsíc. Je připraven i na několik akcí, které ho čekají. Moc jich ale neplánuje.

Už se těší do Letohradu

Ve středu čeká biatlonisty přijetí na ministerstvu vnitra, o den později akce v Letohradu, kde Moravec bydlí. "Jsme domluvení, že bude na náměstí nějaká autogramiáda. To se nedalo odmítnout," řekl Moravec.

Následně se bude připravovat na závěr sezony. Již za dva týdny Světový pohár bude pokračovat ve slovinské Pokljuce. Úspěchy na olympiádě jeho odhodlání nesnížily.

"Já s motivací nemám absolutně problém, i kdyby se nedařilo. Nechtěl bych to nějak vypustit. Budu bojovat o desítku, čeká mě spousta závodů a zatraceně těžkých. Doufám, že až přijedu do Pokljuky, nebudu hotový," dodal Moravec.

reklama