reklama

Moravskou výškařskou tour ozdobí olympijský vítěz

Ruský výškař Ivan Uchov. Ruský výškař Ivan Uchov. autor: Reuters
Miniseriál závodů ve skocích do výšky startuje v sobotu v Hustopečích.

Hustopeče - Největší hvězdou letošní Moravské výškařské tour bude olympijský vítěz Ivan Uchov z Ruska.

Miniseriál startuje sobotním závodem v Hustopečích a vyvrcholí úterním mítinkem v Třinci. Hostem akce bude legendární Američan Dick Fosbury, který vyhrál olympiádu v roce 1968 a skok vysoký navždy změnil objevem flopu.

Jen dva muži ještě neskočili 230 cm

Pořadatelé očekávají, že se devátý ročník seriálu dvou mítinků se zapíše  do historie. Na Moravu totiž přijede osm medailistů z vrcholných akcí loňské sezony včetně úřadujícího mistra světa z Tegu 2011 Jesseho Williamse. Pro Američana to navíc budou jediné dva letošní halové souboje s Uchovem. Mezi třinácti muži ve startovní listině jsou pouze dva, kteří neskočili 230 cm.

V této sezoně se už zaskvěl Mutaz Issa Baršim z Kataru, který ve Švédsku skočil 233 cm, chybět nebude ani Rus Alexej Dmitrik, jenž má letos na kontě o dva centimetry méně. Pozvání přijal také nejlepší český výškař a národní rekordman Jaroslav Bába, který už splnil limity ke startu na halovém ME v Göteborgu.

Ženy budou atakovat dva metry

Pořadatelé si slibují překonání dvoumetrové hranici v souboji žen, který svedou Emma Greenová, Venelina Venevová a Irina Gordějevová. Minulý víkend si skočila osobní rekord 198 cm také juniorská mistryně světa Alessia Trostová z Itálie.

reklama