reklama

Mostecké házenkářky získaly posedmé za sebou český titul

Házenkářky Mostu dosáhli triumfem ve Vyzývacím poháru na historický triumf české házené. Házenkářky Mostu dosáhli triumfem ve Vyzývacím poháru na historický triumf české házené. autor: dhk-banikmost.cz
Házenkářky Mostu se posedmé za sebou staly českými mistryněmi. Černí andělé ovládli ve finálové sérii se Slavií Praha i druhý zápas a v domácí hale zvítězili 28:23. Před týdnem Severočešky vyhrály v Edenu 27:24.

Most vládne české klubové házené od sezony 2012/13, kdy získal první titul v historii. Dnešním triumfem se mostecké hráčky vyrovnaly v čele statistik svým pražským soupeřkám, které na titul čekají už od roku 2010 a nyní získaly potřetí za sebou stříbro.

V základní části slávistky dokázaly obhájce titulu v březnu doma porazit (32:28), před týdnem ale ve své hale ani jednou nebyly ve vedení. V Mostě se jim to i bez zraněné reprezentantky a druhé nejlepší střelkyně týmu Veroniky Galuškové podařilo a vypracovaly si i tříbrankový náskok (8:5) a po změně stran vedly ještě 16:14, pak ale dostaly tři góly za sebou a vyrovnanou koncovku zvládl lépe favorizovaný tým trenéra Petera Dávida.

"Jsme strašně šťastní, že jsme to zvládli. Slavia se sice musela vypořádat s výpadkem Veroniky Galuškové, ale věděli jsme, že nesloží zbraně. Bojovaly, nechaly na palubovce skutečně všechno," ocenil soupeře Dávid na klubovém webu. "Byl to velmi těžký zápas, dramatický, myslím, že také velmi atraktivní pro diváky, a jsme šťastní, že jsme poslední minuty utkání ovládli a dotáhli ho do vítězného konce," dodal.

Nejlepší střelkyní Mostu byla tentokrát Jana Šustková s osmi góly, stejně úspěšná byla na druhé straně i Tereza Pokorná.

V soutěži se ještě musí rozhodnout o majitelkách bronzu. Házenkářky Poruby na domácí palubovce odpověděly na předchozí porážku od Veselí nad Moravou a po vítězství 28:22 si vynutily rozhodující zápas, který budou hostit v neděli.

reklama