Motýlkářka Svěcená překonala na MEJ rekord i na 50 metrů

14. 7. 2013 19:30
Lucie Svěcená překonala na juniorském mistrovství Evropy v plavání další český rekord. Vlastní seniorské maximum na 50 metrů motýlek posunula v dnešních rozplavbách o 19 setin sekundy na 27,04.
Vlastní seniorský český rekord posunula Lucie Svěcená v nedělních závodech poprvé pod 27 sekund. | Foto: CPA - Eduard Erben

Poznaň - Plavkyně Lucie Svěcená získala na závěr juniorského mistrovství Evropy v Poznani stříbrnou medaili na 50 metrů motýlek.

Vlastní seniorský český rekord posunula v dnešních závodech poprvé pod 27 sekund, v semifinále i ve finále dohmátla ve shodném čase 26,88.

Patnáctiletá žatecká závodnice, která dosavadní české maximum 27,23 vytvořila před rokem v Antverpách, poprvé zlepšila rekord v dopoledních rozplavbách (27,04).

Odpoledne v semifinále zrychlila na 26,88 a tento výkon posléze zopakovala i ve finále, v němž prohrála pouze s Ruskou Rozalií Nasretdinovovou (26,56).

Svěcená předtím v Polsku dvakrát překonala národní rekord i na motýlkářské stovce. Na ní jako první Češka v historii pokořila hranici jedné minuty a v sobotním finále jí zlato uniklo o jedinou setinu sekundy.

Čeští plavci získali na juniorském ME pět medailí. Vedle dvou druhých míst Svěcené se o zbývající tři cenné kovy postaral kraulař Jan Micka, jenž triumfoval na tratích 400 a 1500 metrů volný způsob a na osmistovce dohmátl druhý.