reklama

MS v gymnastice Dány moc neláká

Aarhus - Zdá se, že gymnastika Dány příliš nepřitahuje. Během prvních třech dnů světového šampionátu zůstala hala v Aaarhusu více jak z poloviny nezaplněná.

Týden soutěží je navíc v době školních prázdnin, takže organizátoři doufali ve velkou návštěvnost.

Dánská gymnastická federace, která mistrovství světa pořádá, ale prohlašuje, že i tak se jedná o úspěch.

"Během posledních třech dnů jsme měli pokaždé více jak 3000 návštěvníků, což je mnohem lepší, než jsme očekávali," řekla agentuře Reuters šéfka marketingu Karna Atkinsonová.

Údaj nicméně zahrnuje stovky zúčastněných gymnastů a dobrovolníků pracujících v dějišti šampionátu.

Organizátoři dále oznámili, že na týden závodů bylo prodáno 22 000 lístků z celkových 34 000. Hala má kapacitu kolem 4 200 diváků.

"Dosáhli jsme již svých rozpočtových cílů, ačkoliv nepředpokládané výdaje ještě mohou ovlivnit konečný výsledek," tvrdí dále Atkinsonová.

Dodala rovněž, že vstupenky na dva poslední dny, kdy se odehrají finále na jednotlivých nářadích, jsou již téměř vyprodané.

Poslední dva světové šampionáty v Melbourne a Anaheimu nimcéně přilákaly podstatně větší davy. Mluvčí Mezinárodní gymnastické federace Philippe Silacci ovšem říká, že tyto akce nelze srovnávat.

"Když hostili mistrovství světa Američané, byli aktuálními světovými šampiony, takže se naplnila i velká hala," vysvětluje.

reklama