reklama

Murrayho každé eso znamená 50 liber pro uprchlíky

Murray se rozhodl podpořit uprchlíky prostřednictvím svého výkonu na kurtu. Murray se rozhodl podpořit uprchlíky prostřednictvím svého výkonu na kurtu. autor: Reuters
Britský tenista Andy Murray věnuje 50 liber (zhruba 1860 korun) dětskému fondu UNICEF za každé eso, jež nastřílí do konce tohoto roku. Třetí hráč světového žebříčku se pro charitativní čin rozhodl poté, co ho dojaly televizní záběry tisíců uprchlíků a jejich dětí, jež proudí do Evropy.

Londýn - Britský tenista Andy Murray věnuje 50 liber (zhruba 1860 korun) dětskému fondu UNICEF za každé eso, jež nastřílí do konce tohoto roku. Třetí hráč světového žebříčku se pro charitativní čin rozhodl poté, co ho dojaly televizní záběry tisíců uprchlíků a jejich dětí, jež proudí do Evropy.

Každé Murrayho eso přitom bude mít ještě větší hodnotu. Tenistovu nabídku se totiž rozhodly dorovnat jeho sponzor, britský tenisový svaz a tenisová asociace ATP, takže na konto UNICEF poputuje za nechytatelný servis celkem 200 liber.

"Když jsem se díval v posledních týdnech na zprávy, měl jsem pocit, že musím něco udělat, abych pomohl milionům dětí a jejich rodinám, které musely opustit své domovy a jejich životy se obrátily vzhůru nohama," uvedl Murray v tiskovém prohlášení.

"Budu mít teď ještě lepší pocit z každého esa, když budu vědět, že tím pomáhám UNICEF, aby byly děti v bezpečí," dodal Skot, jenž na nedávném US Open nastřílel ve čtyřech zápasech 64 es.

reklama