Murray potupil Nišikoriho kanárem, ve finále čeká Djokovič

16. 8. 2015 10:14
Soupeřem světové jedničky Novaka Djokoviče ve finále tenisového turnaje v Montrealu bude Andy Murray.
Andy Murray.
Andy Murray. | Foto: Reuters

Montreal - Soupeřem světové jedničky Novaka Djokoviče ve finále tenisového turnaje v Montrealu bude Andy Murray. Druhý nasazený Brit v semifinále deklasoval Keie Nišikoriho z Japonska 6:3, 6:0 a v novém vydání žebříčku ATP se v pondělí posune na druhou pozici před Rogera Federera.

"Je hezké být zase na druhém místě," prohlásil Murray, jenž v minulosti vyhrál Rogers Cup dvakrát, zatímco jeho finálový protivník Djokovič má o jeden titul víc. "Všechno mě bolí, ve druhém setu jsem se už nemohl ani pořádně pohybovat," postěžoval si Nišikori po utkání, které trvalo jen 65 minut.

Djokovič může získat pátý letošní titul z turnajů Masters. Celkově už v této prestižní kategorii triumfoval čtyřiadvacetkrát, lepší je jen Rafael Nadal (27). Murrayho dosud srbský tenista porazil devatenáctkrát, osm vzájemných zápasů vyhrál osmadvacetiletý Skot.