Murray zahájil Turnaj mistrů vítězně. Vyhrál i Federer

22. 11. 2009 23:57
Murray - Del Potro 6:3, 3:6, 6:2
Andy Murray se může radovat
Andy Murray se může radovat | Foto: Sport

Londýn - Britský tenista Andy Murray vstoupil v neděli vítězně do prestižního Turnaje mistrů, když zdolal po setech 6.3, 3:6, 6.2 Argetince Juana Martína del Potra.

Talentovaného Skota podporovalo v Londýně více jak sedmnáct tisíc fanoušků a tato atmosféra mu (stejně jako během letošního Wimbledonu) velmi pomohla.

Během hry se pak prezentoval lepším servisem a poté, co se dokázal oklepat i ze ztráty druhé sady, vypracoval si v rozhodujícím třetím setu brzy vedení 4:1.

Díky němu nakonec dotáhl i celý zápas do vítězného konce a mohl se s fanoušky podělit o svou radost z první výhry na turnaji.

Ve druhém nedělním klání pak večer světová jednička Roger Federer zdolala Španěla Fernanda Verdasca.

Švýcarský fenomén sice ztratil po boji první set 4:6, ovšem v dalším průběhu hry už neztratil ani jedno své podání a urval v dramatickém závěru druhou sadu ve svůj prospěch.

Samotný Verdasco pak nakonec chyboval i v úvodu rozhodujícího setu, kdy Federer dvakrát za sebou prolomil jeho servis a došel si nakonec i pro konečné vítězství v zápase.