Mužské Super G vyhrál Ligety, favorit Svindal třetí

...na svoji první medaili z MS tak musí stále čekat.
Polák Maciej Bydlinski zavrávoral dokonce na cílovém svahu...
...ale závod s vypětím všech sil přece jen dokončil
To Američan Ted Ligety absolvoval všech 42 branek bez jediné chybičky...
6. 2. 2013 12:21

Schladming - Nečekaným vítězem superobřího slalomu na mistrovství světa ve Schladmingu se stal Američan Ted Ligety.

Největší favorit Aksel Lund Svindal z Norska po nejrychlejších mezičasech chyboval v poslední brance a musel se spokojit s bronzem.

Druhý skončil francouzský lyžař Gauthier De Tessieres a vybojoval svou vůbec první medaili na světovém šampionátu.

Po dvou závodech na MS, který začal organizačně nepovedeným super-G žen v úterý, jsou stále bez medaile domácí Rakušané. Dosud nejlepší výsledek pro pořadatelskou zemi udělal Hannes Reichelt, který byl dnes čtvrtý se ztrátou 33 setin na medaili. Ligety vyhrál o 20 setin, Svindal na něj ztratil 22 setin.

Ligety dosud měl medaili z mistrovství světa pouze z obřího slalomu. Loni v Ga-Pa vyhrál a před čtyřmi lety ve Val d'Isere byl bronzový. V super-G na obou předchozích šampionátech do cíle po chybách nedojel, ve Světovém poháru byl v této disciplíně zatím jen jednou na pódiu.

Dosavadním nejlepším výsledkem De Tessierese na MS je deváté místo z obřího slalomu v Garmischi. V super-G byl nejlíp ve Val d'Isere jedenáctý.

Svindal platil za největšího favorita, vždyť v této disciplíně vyhrál letos tři ze čtyř závodů Světového poháru a jednou byl druhý. Obhájce titulu Ital Christof Innerhofer obsadil sedmé místo.

Na startu byli také dva čeští závodníci Martin Vráblík a Ondřej Berndt. Vráblík skončil hluboko v poli poražených, Berndt byl diskvalifikován.