reklama

"My tu mísu zase vyhráli". Tenisté vyrazili slavit do Česka

(Zleva) Jan Hájek, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Tomáš Berdych sledují během večeře vystoupení srbských tanečníků za doprovodu místní lidové hudby. (Zleva) Jan Hájek, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Tomáš Berdych sledují během večeře vystoupení srbských tanečníků za doprovodu místní lidové hudby. autor: Facebook českého daviscupového týmu
Jen oni a Španělé dokázali za posledních patnáct let obhájit triumf v Davis Cupu, a teď si proto mohou čeští tenisté plnými doušky vychutnávat 'mistrovské' oslavy.

Bělehrad - Jen oni a Španělé dokázali za posledních patnáct let obhájit triumf v Davis Cupu, a teď si proto mohou čeští tenisté plnými doušky vychutnávat 'mistrovské' oslavy.

Ty vypukly už v bělehradské Kombank Areně, když Radek Štěpánek proměnil mečbol rozhodujícího duelu s Dušanem Lajovičem.

Český tým se kolem něj stejně jako loni po zápase s Nicolásem Almagrem seběhl a zavalil jej, poté si bok po boku vychutnával děkovačku s českými fanoušky a vychutnával si pokřik Hoši, děkujem!

"Emoce jsou jiné, užíváme si to ale úplně stejně, mohli jsme zase slavit s našimi fanoušky, kterých tady byla spousta, o to víc nás to těší," hodnotil oslavy po zápase Tomáš Berdych"Tohle nikdy neomrzí," doplnil jej Štěpánek.

S fanoušky se bude slavit v Prostějově

Další oslavy za přítomnosti šampaňského pak probíhaly po příchodu do šaten, kde si dal celý tým hromadný pokřik "My tu mísu zase vyhráli", další budou následovat v pondělí v Prostějově (od 12:30), kam se celý tým přesouvá, aby mohl oslavit triumf s kapitánem Jaroslavem Navrátilem, jehož do Bělehradu nepustila plicní embolie. 

Zhruba dvě hodiny po zápase se Češi ještě zúčastnili oficiální večeře po zápase, kam šli podle Štěpánkových slov "za písničkou" a v pondělí v šest hodin ráno vyrazili z Bělehradu přes Vídeň do Česka.  

Den po oslavách trofeje v Prostějově, tedy v úterý, se úspěšní tenisté vydají po dlouhé sezoně odpočinout si na dovolenou. Například Štěpánek se setká s přítelkyní Petrou Kvitovou, která zápas v Bělehradu osobně nesledovala, protože se na Britských Panenských ostrovech zúčastnila exhibice například po boku Rafaela Nadala.

"Budeme teď odpočívat, chci si ten moment hlavně užít a teprve pak budu přemýšlet o další sezoně. Teď se těším hlavně na postel (smích)," přiznal spokojený Štěpánek.

reklama