reklama

Na Berdycha jako na Madonnu. Lístky v prodeji od 1:15 v noci

autor: Reuters
Společnost Sazka oznámila, jak a kdy se budou prodávat lístky na finále Davis Cupu v Praze.

Praha - Nepříjemné ponocování čeká fanoušky českého daviscupového týmu.

Tedy alespoň ty, kteří budou chtít vidět souboje Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha se španělskými soupeři na vlastní oči.

Lístky do O2 areny se totiž v síti terminálů začnou prodávat v noci z úterý na středu v 1:15 ráno. Internetová distribuce začne ve stejný den v 16:00 na portálu www.sazkaticket.cz.

V podobnou hodinu se nicméně prodávají lístky i na další velké akce, v minulosti tak ponocovali například fanoušci popové hvězdy Madonny.

Nejlevnější vstupenky na všechny tři finálové dny budou stát 1992 korun, nejdražší lístky stojí 7992 korun.

K dispozici jen třídenní vstupenky

Balíčky jsou nabízeny ve čtyřech kategoriích. V prvním patře přijdou na 7992 korun, ve čtvrtém na 1992, 2991 a 3990 korun. Vstupenky na jednotlivé dny se neprodávají. V pátek se bude hrát od 16:00, v sobotu od 14:00 a v neděli od 13:00.

"Ceny vstupenek jsme nastavili tak, aby se v nich promítl význam a výjimečnost akce a současně jsme umožnili tenisovým fanouškům všech příjmových skupin vstupenky koupit," řekl majitel pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.

"Jsem přesvědčen, že třídenní vstupenka na pět velkých tenisových zápasů za dva tisíce korun je cenově velmi přijatelná a dokonce hluboko pod cenou, za jakou se prodávaly vstupenky na daviscupové zápasy, které jsme hráli v zahraničí," uvedl.

Očekává se, že v české nominaci budou Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, obhájci titulu Španělé nejspíše přijedou bez Rafaela Nadala. Jejich jedničkou by měl být pátý hráč světa David Ferrer, kterého doplní Nicolas Almagro.

Navrátil: Plné ochozy nahánějí husí kůži

"Již jsem měl to štěstí i čest na vlastní kůži zažít atmosféru daviscupového finále i jakou atmosféru dokážou vytvořit fanoušci ve vyprodané O2 areně. Vzájemná kombinace obou zážitků bude něco neopakovatelného, z čeho mám již teď husí kůži," uvedl kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Se Španělskem hráli čeští tenisté finále i před třemi lety v Barceloně, kde podlehli 0:5. V případě výhry by se radovali z titulu poprvé v historii samostatné republiky a navázali by na triumf Československa z roku 1980.

Pražská O2 arena bude během 14 dnů hostit dvě finále tenisových soutěží družstev. Od 3. do 4. listopadu budou bojovat o obhajobu titulu ve Fed Cupu české hráčky proti Srbsku. Na jejich zápas byly vstupenky rozebrány během jednoho dne.

reklama