reklama

Na krasobruslařskou show do Prahy dorazí šest olympijských vítězů

Choreograf Ilja Averbuch na dnešní tiskové konferenci Choreograf Ilja Averbuch na dnešní tiskové konferenci autor: Concept One
Prahu čeká v dubnu velká krasobruslařská show.

Praha - V dubnu při krasobruslařské show v Praze vystoupí šest olympijských šampionů včetně zlatého medailisty ze Salt Lake City 2002 Alexeje Jagudina. Hostem exhibice, kterou vytvořil bývalý tanečník a současný renomovaný choreograf Ilja Averbuch, bude i nejlepší český krasobruslař Michal Březina.

Představení v Tipsport Aréně nabídne sólová vystoupení olympijských vítězů v kategorii sportovních dvojic Taťjany Totmjaninové s Maximem Marininem a Taťjany Volosožarové s Maximem Traňkovem. Představí se i olympijský šampion v tancích na ledě Roman Kostomarov.

Na ledě budou také další hvězdy minulosti, světoví šampioni v tancích Albena Denkovová s Maximem Stavijským, Oksana Domninová s Maximem Šabalinem a zlatá sportovní dvojice z MS 2000 Maria Petrovová a Alexej Tichonov. Ve druhé polovině programu zazní známé filmové melodie a každý ze slavných krasobruslařů bude představovat nějakou postavu.

Averbuch tvoří různé show již patnáct let, ale většinou s nimi vystupuje v Rusku. "Vyloženě pro Evropu jsme na začátku, ještě jsme jich moc neměli. Tahle show je jenom první pokus přijet do Prahy," uvedl na dnešní tiskové konferenci Averbuch, který byl s Irinou Lobačevovou druhý na ZOH 2002.

Na těchto hrách triumfoval Jagudin, který i patnáct let po skončení kariéry ukazuje fanouškům své krasobruslařské umění. "Pro mě je to vždycky výzva a je strašně zajímavé se podílet na různých programech," poznamenal. "Pro mě je velmi důležité ukazovat tento sport mladým lidem, aby měli inspiraci. Věřím, že všichni budou maximálně nadšení," dodal.

Trojitý Axel, pirueta, záklon. Takhle se natáčely triky pro krasobruslařský film Já, Tonya Trojitý Axel, pirueta, záklon. Takhle se natáčely triky pro krasobruslařský film Já, Tonya Čtěte zde

Několikrát v Česku vystoupil s krasobruslařskou show někdejší Jagudinův rival Jevgenij Pljuščenko, poprvé zde byl v roce 2008. Averbuchovo představení se ale netočí kolem jedné hlavní hvězdy a krasobruslaři spolupracují dlouhodobě.

"Základním rozdílem od jiných show je to, že všichni krasobruslaři jsou v týmu nastálo. Nepřijíždějí z různých stran jen pro jednu konkrétní show. Až na výjimky jako Michal Březina, který ještě závodí a má svůj program," vysvětlil. Rád by v budoucnu do Prahy přivezl i svá další představení, například ztvárnění příběhů Carmen či Romea a Julie.

Lední show Ilji Averbucha, krasobruslení olympijských hvězd se uskuteční v sobotu 14. dubna od 19:00. Vstupenky stojí 800 až 1500 korun.

Patnáctiletá vítězka. Krasobruslařkám vládla v Pchjongčchangu mladičká Ruska Zagitovová Patnáctiletá vítězka. Krasobruslařkám vládla v Pchjongčchangu mladičká Ruska Zagitovová Čtěte zde
reklama