reklama

Na olympiádu do Ria cestují tři čeští bikeři, ženy si místo nevybojovaly

Jaroslav Kulhavý bude v Rui obhajovat olympijské zlato. Jaroslav Kulhavý bude v Rui obhajovat olympijské zlato. autor: ČTK
Češi budou mít v cross country na horských kolech na olympijských hrách tříčlenné zastoupení mezi muži, ženy se do Ria de Janeiro téměř jistě nepodívají.

Praha - Češi budou mít v cross country na horských kolech na olympijských hrách tříčlenné zastoupení mezi muži, ženy se do Ria de Janeiro téměř jistě nepodívají. Představitelé reprezentace dnes potvrdili přidělená účastnická místa na základě žebříčku, který Mezinárodní cyklistická unie (UCI) uzavřela v úterý.

"Tři postupová místa pro muže svědčí o současné síle týmu a jsem přesvědčený, že muži tu bojovnost a nasazení zopakují i v Riu. Ženám postupové místo uniklo o kousek, ale když si uvědomíme, že Katka Nash v minulem roce téměř nezávodila a uvažovala o ukončení kariéry, tak bodový posun na 18. příčku světa během letošního jara je obdivuhodný," uvedl na webu reprezentacemtb.cz trenér Viktor Zapletal.

Ten již dříve oznámil, že tři mužská místa zaujmou obhájce zlata z Londýna Jaroslav Kulhavý, bronzový medailista z mistrovství světa i Evropy Ondřej Cink a na 99 procent Jan Škarnitzl.

Češky byly díky výsledkům zkušené Kateřiny Nash blízko, ale za postupovým sedmnáctým místem Srbek zaostaly o 148 bodů. "Budeme samozřejmě žádat UCI o přidělení mimořádného místa pro Katku, což by vzhledem k tomu, že se jedná o závodnici světové desítky, nemuselo být úplně bez šance," uvedl Zapletal.

UCI musí do začátku června oficiálně informovat národní svazy o počtu přidělených míst a ty je musí zpětně potvrdit. Do 18. července musí být zveřejněna konkrétní jména startujících.

reklama