Na Pražských schodech obhájil Kessiakoff

ČTK
13. 6. 2007 20:27
Praha - Švédský biker Fredrik Kessiakoff obhájil prvenství na cyklistické exhibici Pražské schody. Uvnitř GALERIE
Celé startovní pole vedl při prvním sjezdu schodů pod Pražským hradem Václav Ježek (13). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Třetí muž loňského světového šampionátu ve středu na Malé Straně těsně zdolal švýcarského závodníka Floriana Vogela, zásluhou třetího Kristiána Hynka opět stál na stupních vítězů závodník pořadatelského celku Česká spořitelna MTB.

Naopak smutně se loučil s pražským závodem jeho trojnásobný vítěz a olympijský šampion Miguel Martinez z Francie. S aktivní kariérou se sice rozloučil již v loňském roce, ale do Prahy přesto dorazil. Ve 14. okruhu však přetrhl řetěz a za mohutného potlesku přibližně sedmi tisícovek diváků dovedl Nerudovou ulicí své kolo do cíle.

Hned po startu začal udávat tempo zlatý medailista ze závodu štafet na loňském světovém šampionátu Vogel, spolu s ním jezdili v čele startovního pole Hynek, Vokrouhlík, Ježek a Boudný, zatímco pětadvacetiletý Kessiakoff byl po třetím kole až na 13. místě. V šestém okruhu však ale už byl ve vedoucí skupině spolu s Hynkem, Vogelem, Ježkem a Vokrouhlíkem, v dalším kole se dopředu prodral i Boudný.

Tito jezdci spolu vydrželi pohromadě prakticky do poloviny závodu, poté se ostatním vzdálili Kessiakoff a Vogel a až do posledního okruhu jeli prakticky kolo na kolo. Pak nastoupil Kessiakoff a poměrně snadno svého největšího soupeře setřásl.

"Byl to skvělý závod se spoustou lidí podél trati. Je mi však velice líto Martineze, asi se chtěl v Praze rozloučit lépe, ale i takové věci bohužel ke sportu patří. Vogel byl silným soupeřem, ale já věřil, že jej v závěru ostrým tempem udolám, a povedlo se to," řekl v cíli vítězný švédský cyklista.

O třetím místu se rozhodlo asi tři kola před cílem. Hynek, před rokem šestý, měl v českém souboji nejvíce sil a malý náskok před dotírajícím Boudným uhájil až do cílové pásky. Na Boudného tak podruhé za sebou zbylo místo těsně pod stupni vítězů.

Nejlepší z českých jezdců Hynek byl nadšený, že se konečně dostal na medailovou pozici. "Byl jsem zde dvakrát pátý, jednou šestý, nyní to již vyšlo na stupně vítězů, a to je skvělé. Jelo se ale hned od začátku hodně svižné tempo, od 25. minuty myslím až příliš rychlé. V závěru to již bylo hodně o morálce," řekl novinářům Hynek.

1. Kessiakoff (Švéd.) 1:01:58, 2. Vogel (Švýc.) -24, 3. Hynek (ČS MTB) -44, 4. Boudný (Kellys Opportunity) -46, 5. Ježek (Spinning MB) -51, 6. Vokrouhlík (Michelin) -58.