Na SP sdruženářů v Seefeldu znovu dominoval Frenzel

16. 1. 2015 14:14
Německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál prolog na Světovém poháru v Seefeldu, kde loni třídenní miniseriál při jeho premiéře ovládl.
Eric Frenzel.
Eric Frenzel. | Foto: Reuters

Seefeld - Německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál prolog na Světovém poháru v Seefeldu, kde loni třídenní miniseriál při jeho premiéře ovládl. Čeští reprezentanti neuspěli. Nejlepší byl Petr Kutal, ale i on na 49. místě zaostal daleko za body.

Olympijský vítěz ze Soči Frenzel vyhrál jednokolový skokanský závod s pětikilometrovým sprintem o 2,3 sekundy před Janem Schmidem, třetí byl další Nor Jarl Magnus Riiber. K 19. vítězství v SP v kariéře si doběhl po pátém místě po skokanské části.

Českým sdruženářům při neúčasti nejlepšího skokana Tomáše Portyka, který se připravuje na mistrovství světa juniorů, se na můstku nedařilo. Miroslav Dvořák s téměř dvouminutovou ztrátou na start běhu pak nenastoupil, Kutal obsadil 49. místo a Pavel Churavý byl ještě o tři příčky za ním.

V sobotu čeká sdruženáře závod opět s jedním skokem, ale s během na 10 km, v neděli nejlepší třicítka pořadí SP bude skákat dvakrát a poběží 15 km. Vítěz miniseriálu dostane dvojnásobek, tedy 200 bodů. Zatím se v čele pořadí SP udržel Frenzelův krajan Fabian Riessle.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko) - 1. etapa (5 km):

1. Frenzel (Něm.) 12:05,0, 2. Schmid -2,3, 3. Riiber (oba Nor.) -5,7, 4. Pittin (It.) -18,0, 5. Moan (Nor.) -19,7, 6. Rydzek (Něm.) -21,0, 7. Klemetsen (Nor.) -22,0, 8. Gruber (Rak.) -22,2, 9. J. Watabe (Jap.) -22,9, 10. Klapfer (Rak.) -23,5, ...49. Kutal -1:52,9, 52. Churavý -2:25,0, Dvořák (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 18 závodů): 1. Riessle (Něm.) 376 b., 2. Frenzel 371, 3. A. Watabe (Jap.) 302, 4. Kokslien (Nor.) 296, 5. Moan 287, 6. Gruber 282, ...12. Dvořák 161, 26. Portyk (ČR) 64.