reklama

Na US Open vydělají tenisté opět více. Hlavně ti neúspěšní

I Čech Lukáš Rosol by si za případný konec ve 3. kole na US Open vydělal více než ve Wimbledonu I Čech Lukáš Rosol by si za případný konec ve 3. kole na US Open vydělal více než ve Wimbledonu autor: Reuters
Na posledním grandslamu sezony čekají na tenisty opět rekordní finanční odměny.

New York - Na posledním grandslamu sezony čekají na tenisty opět rekordní finanční odměny. Vítězové mužské a ženské dvouhry dostanou 1,9 milionu dolarů (39,4 milionu korun), což je o 100 tisíc víc než před rokem.

Celková dotace vzrostla z 23,7 milionu na 25,5 milionu (529 milionů korun). Mnohem vyšší nárůst odměn než vítěze čeká na US Open hráče a hráčky, kteří vypadnou v některém z úvodních kol. Prémie za první kolo totiž vzrostly oproti loňsku o 21 procent a za druhé kolo o 19 procent.

"Uvědomujeme si, že účast na profesionálním okruhu je finančně náročná. Zejména pro ty, kteří nepostoupí do druhého týdne US Open," citovala agentura AP prezidenta Americké tenisové asociace Jona Vegosena. "Věřím, že vyšší odměny a jejich lepší přerozdělení těmto hráčům pomůže finanční tlak ustát," dodal.

reklama