reklama

Na víc jsem neměl, přiznává tyčkař Kudlička

Jan Kudlička na pražském HME Jan Kudlička na pražském HME autor: Milan Kammermayer
Tyčkař Jan Kudlička patřil na halovém mistrovství Evropy v atletice ke kandidátům na přední umístění, nakonec ale skončil až sedmý.

Praha - Tyčkař Jan Kudlička patřil na halovém mistrovství Evropyatletice ke kandidátům na přední umístění. Pro někoho bude možná jeho sedmé místo zklamáním, ale ve velice kvalitní soutěži na světové úrovni dokázal po nedávných zdravotních problémech maximum.

„Jsem spokojený, vždyť ještě před deseti dny nebylo jisté, zda se šampionátu vůbec zúčastním,“ vysvětluje v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Své vystoupení na šampionátu tedy hodnotíte pozitivně?

Určitě, vždyť před šampionátem jsem kvůli bolavé patě se zúčastnil pouze jediného závodu a nucený tréninkový výpadek se musel projevit. Proto jsem také neavizoval žádný útok na medaili. Jen mě mohou mrzet opravy na nižších výškách, ale za zdolaných 565 centimetrů jsem spokojený,na víc jsem neměl.

Jaké to bylo z vašeho pohledu finále?

Mělo vynikající úroveň. Myslel jsem si, že po kvalifikaci budou někteří tyčkaři unaveni, ale místo toho jsem je obdivoval. Vždyť pět z nich zdolalo laťku ve výšce 580 centimetrů.

Čím vás upoutal vítězný Francouz Lavillenie?

Byl jednoznačným favoritem a svoji roli potvrdil dokonce rekordem šampionátu 604 centimetrů. Jeho jistota je udivující, nezná zaváhání. Je z jiného tyčkařského světa, než všichni ostatní. Po stránce mentální i výkonnostní. To se prostě nedá naučit.

A překvapil vás někdo z vašich soupeřů?

Nečekal jsem tak skvělý  výkon od Rusa Gripicha, který si stříbro plně zasloužil.

reklama