Na Williamsovou už nestačila, Hradecká v Madridu končí

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 5. 2012 14:14
Česká tenistka Lucie Hradecká prohrála v semifinále turnaje v Madridu se Serenou Williamsovou 6:7 a 0:6.
Zklamaná Lucie Hradecká
Zklamaná Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Madrid - Senzační tažení Lucie Hradecké po modré madridské antuce rázně ukončila v semifinále turnaje Američanka Serena Williamsová. Ta za 82 minut vyhrála 7:6 a 6:0.

Ve finále americkou hvězdu čeká světová jednička Viktoria Azarenková, která v prvním semifinále zdolala Polku Agnieszku Radwaňskou 6:2 a 6:4.

Boj o každý míček. První set duelu mezi pražskou rodačkou a americkou legendou bílého sportu nabídl parádní podívanou. I přes několik zaváhání dokázala Hradecká držet s Williamsovou krok a držet si vlastní podání.

První set tak došel do tiebreaku, ve kterém hned v úvodu získala třináctinásobná grandslamová vítězka minibreak.

Ten sice česká ranařka získala zpět, vyrovnala na 5:5, jenže poté zbytečně chybovala a po vyhozeném beckhandu mohla Williamsová zatnout pěst na oslavu zisku prvního setu.

Druhý set byl jasnou záležitostí

V přestávce si pozvala Hradecká na kurt svého trenéra, instruktáž ale příliš nezabrala, druhá sada už byla jednoznačnou záležitostí. Rozjetá Američanka nedala Hradecké šanci a za 24 minut ji vyprovodila z kurtu kanárem.

"První set byl vyrovnaný. Držely jsme si podání a já se dokázala v tie-breaku vrátit do hry. Škoda té dvojchyby, ale bohužel, to se stává. Ale v dalším zápase, až se na sebe dostaneme, tak si na mě dá určitě větší pozor," řekla pro ČTK Hradecká.

Hradecké, která si ve čtvrtém gamu natáhla břišní sval, nebylo nic platné, že soupeřku přestřílela na esa 8:5, ve druhém setu už příliš chybovala a celkem si na své konto připsala sedm dvojchyb.

"Na začátku prvního setu jsem si trošku natáhla břišní svaly, a proto mi ve druhém nedržel moc servis a s takovou hráčko to bez servisu nejde," pronesla zklamaná Hradecká. Ta ale jinak byla se svým výkonem na celém turnaji po právu spokojená.

"Doufám, že to nebyl poslední velký turnaj, na kterém jsem předvedla takhle dobrou hru. Antuková sezona začíná, takže hurá na další turnaje. Do každého teď můžu jít se sebevědomím, že dokážu porážet hráčky světové desítky. Paříž se blíží," řekla 105. tenistka světa, která se ale v novém pořadí v pondělí posune na hranici elitní padesátky.

O turnajový titul na tolik proklínané modré madridské antuce si Wiliamsová zahraje proti světové jedničce Viktorii Azarenkové. Ta si v prvním semifinále poradila s Agnieszkoi Radwaňskou 6:2 a 6:4.

Polskou hráčku porazila běloruská "siréna" již pošesté v této sezóně a má tak šanci na zisk již pátého letošního titulu na okruhu WTA.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 3,755.140 eur) - dvouhra - semifinále: S. Williamsová (9-USA) - Hradecká (ČR) 7:6 (7:5), 6:0, Azarenková (1-Běl.) - A. Radwaňská (4-Pol.) 6:2, 6:4.