Nadal finále prohrál. Titul mu vzal 43. hráč světa

11. 2. 2013 8:20
Tenista Rafael Nadal si svůj návrat po vleklém zranění ziskem titulu neosladil. V chilském Viňa del Mar padnul ve finále dvouhry i debla.
Rafael Nadal byl i přes finálovou porážku s návratem spokojený
Rafael Nadal byl i přes finálovou porážku s návratem spokojený | Foto: Reuters

Praha - Tenista Rafael Nadal si svůj návrat po vleklém zranění kolena ziskem titulu neosladil. V chilském Viňa del Mar padnul ve finále dvouhry i debla.

Nejprve ve velké bitvě prohrál s Argentincem Horaciem Zeballosem 7:6, 6:7 a 4:6, následně pak s dalším Argentincem Juanem Mónakem podlehl italské dvojici Paolo Lorenzi, Potito Starace 2:6 a 4:6.

"Byl to pro mě skvělý turnaj. Je pravda, že jsem ho chtěl vyhrát, ale nebylo to možné, protože on hrál lépe a já neodehrál svůj nejlepší zápas," řekl jednáctinásobný grandslamový vítěz.

Naopak Zeballos, 43. hráč světa, se mohl radovat z vůbec prvního titulu na okruhu ATP. "Byl to můj životní zápas," radoval se.

"Hrál jsem proti nejlepšímu antukáři všech dob, proti jednomu z nejlepších tenistů historie. Je to jako sen, nezapomenutelný zážitek," dodal dojatě Zeballos.