Nadal i Federer na úvod Turnaje mistrů vydřeli výhry

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 11. 2011 0:40
Federer - Tsonga 6:2,2:6,6:4. Nadal - Fish 6:2,3:6,7:6

Londýn - Švýcarský tenista Roger Federer v úvodním zápase letošního Turnaje mistrů ustál tlak Jo-Wilfrieda Tsongy a připsal si ve skupině B první vítězství.

Francouzského tenistu udolal po setech 6:2, 2:6 a 6:4.

Po dvaceti minutách zápasu přitom pro pětinásobného šampiona Turnaje mistrů vše vypadalo na snadnou záležitost. Federer vyhrál první set 6:2 a Tsonga si v podstatě nesáhl na balon.

Suverenita švýcarského tenisty se ale vypařila na začátku druhé sady, kdy za stavu 1:1 zbytečně daroval soupeři brejk a zároveň i nový impuls do zápasu. Tsonga se najednou rozehrál ke skvělému výkonu a druhý set získal i díky chybám soupeře snadno 6:2.

Ve třetí sadě oba soupeři předváděli skvělý a především vyrovnaný tenis až do stavu 5:4, kdy šel na podání francouzský tenista.

Tlak vypjatého duelu ale nakonec nezvládl. Nejprve doslova daroval soupeři chybami dva míče, poté zahrál Federer skvělý return a rázem měl Švýcar tři mečboly.

Proměnil nakonec druhý z nich, a tak si mohl připsat třináctou výhru v řadě a jubilejní šedesáté vítězství v letošní sezoně k tomu.

Nadal udolal Fishe až v tiebreaku

Ještě více se ve druhém zápase skupiny B nadřela světová dvojka Rafael Nadal v duelu s debutantem na Turnaji mistrů Mardy Fishem.

Stejně jako Federer vyhrál i Nadal snadno první set. Ve druhém se ale Fish zmátořil, začal hrát lépe od základní čáry a jeho útoky na síti byly smrtící.

Druhou sadu vyhrál zaslouženě Američan (který za poslední měsíc a půl zvítězil v pouhém jediném utkání) celkově 6:3.

Třetí set byl nejdramatičtější ze všech. Oba soupeři si navzájem brali podání (každý ztratil dvě), předváděli skvělý tenis a nakonec dovedli zápas přes několik mečbolů až k tiebreaku.

V něm rozhodla patrně větší zkušenost Rafaela Nadala, který hned na začátku sebral Fishovi servis a po necelých třech hodinách utkání zkušeně dopodával až do konce.

Zítra pokračuje v londýnské O2 aréně program Turnaje mistrů zápasy ve skupině A, kde se představí i Tomáš Berdych, jenž ve večerním zápase vyzve světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 5,93 milionu eur):

Dvouhra:

Skupina B:

Federer (4-Švýc.) - Tsonga (6-Fr.) 6:2, 2:6, 6:4, Nadal (2-Šp.) - Fish (8-USA) 6:2, 3:6, 7:6 (7:3)

Čtyřhra:

Skupina B:

Fyrstenberg, Matkowski (8-Pol.) - Llodra, Zimonjič (2-Fr./Srb.) 6:4, 5:7, 11:9, Mirnyj, Nestor (3-Běl./Kan.) - Bopanna, Kúreší (5-Indie/Pák.) 7:6 (7:2), 4:6, 11:9.