reklama

Nadal je hráč z jiné planety, míní tenisoví experti

Rafaelu Nadalovi předával trofej pro vítěze jiný rekordman, jamajský sprinter Usain Bolt. Rafaelu Nadalovi předával trofej pro vítěze jiný rekordman, jamajský sprinter Usain Bolt. Foto: Reuters
Tenisté oslavují osminásobného vítěze French Open z dvouhry Rafaela Nadala.

Paříž - Gratulace a úctu soupeřů i trenérů si vysloužil španělský tenista Rafael Nadal po rekordním osmém titulu na French Open.

"Znovu, znovu a znovu Nadal. Už osmkrát. Je z jiného světa," napsal trojnásobný vítěz pařížského turnaje Brazilec Gustavo Kuerten. Prostřednictvím sociálních sítí letělo k Nadalovi jedno blahopřání za druhým.

"Může vyhrát i jedenáctkrát"

Hráč přezdívaný Rafa v nedělním finále nedal šanci krajanovi Davidu Ferrerovi, vyhrál 3:0 a jako první tenista v historii získal na jednom z grandslamů osm vavřínů.

"Kdy tohle skončí? Může French Open vyhrát jedenáctkrát," podivoval se Jihoafričan Kevin Anderson.

Bývalý americký hráč a nyní trenér Brad Gilbert tvrdil, že už v roce 2005 říkal, že to Nadal může dokázat. "Tehdy si každý myslel, že jsem blázen, a dnes říkám, že může mít deset až dvanáct titulů z Paříže," prorokoval Gilbert.

Úspěšný australský trenér Darren Cahill upozornil, že Nadalovi je pořád teprve 27 let. "A už má osm titulů z French Open. Je jednoduše výjimečný. Skvěle, Rafo!" napsal bývalý kouč Američana Andrého Agassiho.

Nadala obdivuje i Zakopalová

Ke gratulantům se přidala rovněž běloruská hráčka Viktoria Azarenková a Kanaďan Milos Raonic prohlásil: "Král antuky žije dál."

Velkou Nadalovou fanynkou je i česká tenistka Klára Zakopalová, která si v pátek po Španělově výhře nad Novakem Djokovičem oblékla triko s nápisem "Vamos, Rafa" (Pojď, Rafo) a dala na facebook i společnou fotku s Nadalem.

"Bůh v akci," okomentovala dvacátá hráčka dvouhry WTA Nadalovu fotku ze hry. Finále sledoval celý tenisový svět a nejlepší český hráč Tomáš Berdych po Nadalově triumfu na facebook napsal výstižně číslo 8.

reklama