Nadal je zpátky! Po zranění vyhrál první titul v Sao Paulu

17. 2. 2013 21:22
Rafael Nadal slaví premiérový titul po zranění
Rafael Nadal slaví premiérový titul po zranění | Foto: Reuters

Sao Paulo - Je zpátky a ve formě. Španělský tenista Rafael Nadal získal první turnajový titul po návratu na kurty po dlouhodobém zranění kolena. Ve finále v Sao Paulu porazil Davida Nalbandiana z Argentiny 6:2, 6:3.

Ve čtyřhře usiloval František Čermák o 30. titul v kariéře, ale ve finále spolu se Slovákem Michalem Mertiňákem nestačili na brazilsko-rakouské duo Bruno Soares, Alexander Peya, kterému podlehli 7:6, 2:6 a 7:10.

Nadal se i na druhém turnaji po téměř osmiměsíční soutěžní přestávce probojoval do finále.

Zatímco před týdnem ve Viňa del Mar na trofej nedosáhl a nečekaně prohrál s Argentincem Horaciem Zeballosem, s jeho známějším krajanem tolik práce neměl. První set získal díky dvěma brejkům, ve druhém sice prohrával 0:3, ale pak už soupeři nedovolil ani bod.

Na antuce v Sao Paulu už Nadal vyhrál v roce 2005, celkově získal 51. trofej a první od vítězství na loňském French Open.