reklama

Nadal po 8 měsících odehrál zápas. Odnesli to čeští deblisté

Po prohře s Lukášem Rosolem na Wimbledonu odehrál Rafael Nadal první zápas. Po prohře s Lukášem Rosolem na Wimbledonu odehrál Rafael Nadal první zápas. autor: Reuters
Rafael Nadal se po osmiměsíční přestávce zaviněné zdravotními potížemi vrátil na kurty vítězstvím ve čtyřhře.

Viňa del Mar - Rafael Nadal se po osmiměsíční přestávce zaviněné zdravotními potížemi vrátil na kurty vítězstvím ve čtyřhře.

Na turnaji v chilském Viňa del Mar spolu s Argentincem Juanem Mónakem porazili v prvním kole českou dvojici František Čermák, Lukáš Dlouhý 6:3 a 6:2.

"Mám radost, že zase hraju, je to skvělý pocit. Navíc jsem hrál s Mónakem, se kterým se dobře znám, takže na kurtu nám to šlapalo," citoval šestadvacetiletého Nadala web ATP.

"Čtyřhra ale není tak náročná, takže uvidíme, jak mi to půjde ve dvouhře," přidal bývalý první hráč světa, kterého na úvod v singlu čeká ve druhém kole Argentinec Federico Delbonis.

Po prohře s Rosolem je zdráv až nyní

Nadal nehrál od překvapivé červnové porážky s Lukášem Rosolem ve Wimbledonu a kvůli zranění kolena přišel mimo jiné o možnost obhajovat zlato na olympiádě v Londýně.

Původně se měl na kurtech představit už začátkem roku, vstup do sezony ale musel aktuálně pátý hráč světa odložit pro žaludeční potíže.

Výsledky:

Nadal, Mónaco (Šp./Arg.) - Čermák, Dlouhý (2) 6:3, 6:2.

reklama