Nadal vyhrál v Montrealu a vylepšil svůj rekord na Masters

11. 8. 2013 22:45
V dnešním finále porazil 6:2, 6:2 domácího Milose Raonice a připsal si 25. titul z turnajů kategorie Masters a celkem 58. v kariéře.
Rafael Nadal slaví vítězství na Rogers Cupu
Rafael Nadal slaví vítězství na Rogers Cupu | Foto: Reuters

Montreal/Toronto - Španělský tenista Rafael Nadal při svém prvním turnajovém startu po nečekaném vyřazení v prvním kole Wimbledonu získal titul v Montrealu.

V dnešním finále porazil 6:2, 6:2 domácího Miloše Raoniče a připsal si 25. titul z turnajů kategorie Masters a celkem 58. v kariéře.

Nadal zároveň získal osmý titul v sezoně, čímž napodobil Američanku Serenu Williamsovou, jež dnes triumfovala v ženské části Rogers Cupu, hrané v Torontu.

Dvanáctinásobný grandslamový vítěz absolvoval stejně jako Williamsová těžší semifinále než samotný boj o titul - po třísetové bitvě se světovou jedničkou Novakem Djokovičem dnes sedmadvacetiletý Španěl nedal Raonicovi šanci.

Nadal se vrátí na pozici trojky

Domácího tenistu s tvrdým servisem porazil i ve čtvrtém vzájemném utkání a prestižní kanadský turnaj dobyl potřetí v kariéře.

Raonic se díky postupu do finále dostane v novém vydání žebříčku ATP jako první Kanaďan v historii do elitní desítky.

Nadal si polepší na třetí místo, a pokud si udrží formu z Montrealu i v dalších turnajích včetně US Open, může pomýšlet i na návrat do čela žebříčku.

Z minulého roku totiž neobhajuje žádné body, protože kvůli zranění kolena od Wimbledonu nehrál.

Serena letos vyhrála poosmé

Světová tenisová jednička Williamsová získala před blížícím se US Open už osmý titul v sezoně.

Jednatřicetiletá Američanka porazila ve finále 6:2, 6:0 překvapení turnaje Soranu Cirsteaovou z Rumunska a připsala si 54. titul v kariéře.

Na rozdíl od semifinále proti Agnieszce Radwaňské, s níž bojovala dvě hodiny, bylo finále pro Williamsovou jasnou záležitostí.

Nenasazené soupeřce nedala šanci a třetí turnajové vítězství na Rogers Cupu mohla začít slavit po necelé hodině.

Navzdory finálové porážce prožila Cirsteaová životní týden. Na cestě do boje o titul vyřadila dvě bývalé světové jedničky (Jelenu Jankovičovou a Caroline Wozniackou), dvě grandslamové šampionky (obhájkyni titulu Petru Kvitovou a Li Na) a nestačila až na jasnou vládkyni současného tenisu Williamsovou.

Muži:

Dvouhra - finále:

Nadal (4-Šp.) - Raonic (11-Kan.) 6:2, 6:2.

Čtyřhra - finále:

Peya, Soares (3-Rak./Braz.) - Fleming, A. Murray (Brit.) 6:4, 7:6 (7:4).

Ženy:

S. Williamsová (1-USA) - Cirsteaová (Rum.) 6:2, 6:0.

Jankovičová, Srebotniková (Srb./Slovin.) - Grönefeldová, Peschkeová (3-Něm./ČR) 5:7, 6:2, 10:6.