reklama

Nadávala, házela raketou. Strýcová ale nakonec bitvu zvládla

Barbora Strýcová na US Open. Barbora Strýcová na US Open. autor: ČTK
Po skoro tříhodinové bitvě postoupila tenistka Barbora Strýcová podruhé v kariéře do 3. kola US Open.

New York - Po skoro tříhodinové bitvě postoupila tenistka Barbora Strýcová podruhé v kariéře do 3. kola US Open. Ve vedru na betonových dvorcích v New Yorku porazila Číňanku Wang Čchiang a byla ráda, že křeče po vyčerpávajícím boji dostala až po příchodu do šatny.

"Ke konci zápasu už mi bylo fakt těžko," řekla Strýcová po výhře 6:2, 4:6 a 7:5. O pauzách během zápasu se snažila doplňovat tekutiny, aby vydržela bez problémů. "A doplňovat sůl a jíst. To jsem si ohlídala. V takovém dusnu je to náročný. V šatně už jsem začala mít křeče, naštěstí nezačaly ještě na kurtu," oddechla si.

Až loni prolomila newyorské nezdary

Na US Open se Strýcové dlouho příliš nedařilo, ze prvních sedmi startů vyhrála jen jeden zápas. Loni se vše otočilo k lepšímu. Postoupila do 3. kola a nyní to zopakovala. "Začínám to tady mít dost ráda," usmála se.

Změnil se její vztah k rušnému New Yorku. "Začala jsme si víc užívat město a celou show, co tady dělají. A hraje se mi tady dobře. Kurty jsou hrozně příjemný, míče hezky letí," zamýšlela se. Už jí tolik nevadí, že jsou kurty otevřené, slyší hudbu, vzduchem se line pach jídla a fanoušci neposedí. "Teď si to tak neberu," řekla.

K postupu do třetího kola jí pomohlo, že zápas 2. kola hrála na kurtu číslo sedm i minulý rok. "Jo, mám déja vu. Taky to byl děsný boj," přehrála si v hlavě loňskou třísetovou výhru nad Rumunkou Monicou Niculescuovou.

Trenér Krupa trefil jackpot

Strýcová strávila na kurtu skoro tři hodiny. Britka Johanna Kontaová porazila Španělku Garbiňe Muguruzaovou v ženském rekordu US Open za 3:23. Strýcová by ale zápasy nezkracovala. "Pro lidi to je podívaná, je to adrenalin. Tenis byl vždycky takový a zkracování mi přijde divný. Čím delší, tím lepší," řekla Češka.

Ve vypjatém utkání Strýcová neudržela svůj temperament. Občas si zanadávala, hodila raketou. Její nový kouč Tomáš Krupa si tak finančně polepšil, jelikož za podobné chování mu Strýcová platí pokuty. "Dneska trefil jackpot," smála se.

O osmifinále se střetne se Sabine Lisickou. S tvrdě servírující a rychle hrající Němkou hrála dvakrát a oba zápasy se uskutečnily letos. V Dauhá vyhrála Strýcová a před týdnem v New Havenu Lisická. "Nebude to pomalý tenis. Budu to tam odrážet a uvidíme," řekla Strýcová směrem k sobotnímu duelu.

reklama