reklama

Boxer Chládek na MS padl v 1. kole, údajně byl okraden

Zdeněk Chládek. Zdeněk Chládek. autor: CPA - Eduard Erben
Český boxer Zdeněk Chládek skončil na mistrovství světa v kazašském Almaty hned v prvním kole, v němž nestačil na Juana Romera z Mexika.

Almaty - Český boxer Zdeněk Chládek skončil na mistrovství světa v kazašském Almaty hned v prvním kole, v němž nestačil na Juana Romera z Mexika. Česká amatérská jednička prohrála zápas kategorie do 64 kg 0:3 na body.

Podle jednoho z trojice vybraných rozhodčích byl duel vyrovnaný a ohodnotil jej skóre 29:28 pro třiadvacetiletého Mexičana, podle dalších dvou arbitrů skončil 30:27. Dle zpráv přímo z Almaty byl stejně starý Chládek bodovými okraden.

Jak napsal šéf svazu Svatopluk Žáček, bronzový muž z juniorského MS i ME prospal první kolo, v dalších dvou byl ale lepším a aktivnějším boxerem v ringu. Tři vybraní bodoví sudí z pěti však byli jiného názoru.

Druhý český účastník MS Robert Bilík odboxuje svůj první duel na šampionátu až ve středu. V kategorii do 69 kg nastoupí proti teprve devatenáctiletému Litevci Eimantasu Stanionisovi, který loni skončil na juniorském mistrovství světa ve čtvrtfinále.

reklama