Nahrávač Satoranský. Čech vyrovnal osobní rekord, víc asistencí v sobotu nikdo nedal

10. 2. 2019 7:57
Basketbalisté Washingtonu si v NBA odvezli z palubovky Chicaga vítězství 134:125. Po sérii tří proher tak naopak zapsali druhou výhru v řadě.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

Rozehrávač Tomáš Satoranský odehrál jako člen základní pětky i kvůli pěti faulům necelých 29 minut, ale podílel se na rozhodující šňůře, když dirigoval hru svého týmu. Sám proměnil jen tři z osmi střel z pole a dostal se na sedm bodů. Přidal k nim ale ještě stejný počet doskoků a vyrovnal osobní rekord 11 asistencí, což bylo nejvíc z celého sobotního programu NBA.

Sérii čtyř utkání na palubovkách soupeřů Wizards nezačali dobře, takže si po dvou minutách musel kouč Scott Brooks vzít za stavu 2:10 první oddechový čas Až pak se hosté rozjeli a nastartovali obrat. Český reprezentant sice střelecky neexceloval, ale přihrával spoluhráčům nejen na smeče.

Po první ještě celkem vyrovnané čtvrtině vedení hostů narůstalo až na 76:61 v polovině zápasu. Pak už si Washington náskok víceméně hlídal, a přestože obě zbylé dvanáctiminutovky prohrál, dokráčel si pro druhou výhru ve dvou dnech.

Bradley Beal se o ní zasloužil 31 body. Střídající Chasson Randle, který profesionální kariéru rozjel v Nymburce, si vylepšil osobní rekord na 20 bodů, stejný bodový zápis měl i další náhradník Parker.

Bulls se mohli spolehnout na Zacha LaVina autora 26 bodů. Na 20 bodů a 11 asistencí dosáhl Lauri Markkanen, ale přišel tím o sérii tří utkání v řadě s více než 30 body. Otto Porter Jr. zatížil konto svých bývalých spoluhráčů 17 body.

Po sérii šesti výher prohrál nejlepší celek soutěže Milwaukee. Kvůli problémům s kolenem scházel Janis Adetokunbo a bez něj Bucks nestačili před svými fanoušky na Orlando 83:103.

Druhé Toronto zaváhání využilo, protože udolalo v New Yorku Knicks 104:99. Kyle Lowry se o to zasloužil 22 body. Z lavičky nastoupil poprvé v dresu kanadského klubu pivot Marc Gasol a uvedl se sedmi body a šesti doskoky za necelých 19 minut na hřišti.

James Harden protáhl svou střeleckou sérii se zápisy nad 30 bodů na 29 utkání, ale jeho Houston po třech výhrách v řadě neuspěl. Podlehl doma 112:117 Oklahomě, kterou táhl s 45 body a 11 doskoky Paul George. Russell Westbrook zaznamenal 21 bodů, 12 doskoků, 11 asistencí a devátým zápisem triple double v řadě vyrovnal rekord legendárního Wilta Chamberlaina.

Boston sice ovládl první čtvrtinu duelu s LA Clippers 43:20, ale pak se zranil Kyrie Irving a Celtics nejvyšší 28bodové vedení prohospodařili.

Výsledky NBA:

Chicago - Washington 125:134 (za hosty Satoranský 7 bodů, 7 doskoků, 11 asistencí), Atlanta - Charlotte 120:129, Boston - LA Clippers 112:123, Houston - Oklahoma City 112:117, Indiana - Cleveland 105:90, Memphis - New Orleans 99:90, Milwaukee - Orlando 83:103, New York - Toronto 99:104, Utah - San Antonio 125:105.

4. Utah 56 32 24 57,1
5. Minnesota 55 25 30 45,5