reklama

Náprava Kyrgiose v nedohlednu. Rebel zase řádil, v Šanghaji urazil kdekoho

Nick Kyrgios. Nick Kyrgios. autor: Reuters
Australský tenista znovu neudržel nervy na uzdě a v čínské Šanghaji dělal průšvih za průšvihem. Kyrgios obdržel od ATP další pokutu a je zase o něco blíž tomu, aby podmínku, v níž je po letních urážkách Stana Wawrinky, proměnil v opravdový distanc.

Šanghaj - Pokud si někdo myslel, že nedávné pokuty a podmínečný distanc za nevhodné poznámky směrem ke Stanu Wawrinkovi napraví tenisového rebela bez příčiny Nicka Kyrgiose, hluboce se mýlil.

Australský mladík na sebe znovu výrazně negativně upozornil na turnaji série Masters 1000 v čínské Šanghaji. A koleduje si o to, aby mu ATP podmínečný trest proměnila v opravdový distanc.

Kyrgios na prestižním turnaji nejprve snadno vyřadil Rakušana Haidera-Mauera, poté ale skončil na raketě favorizovaného Japonce Keie Nišikoriho, byť mu sebral první set poměrem 6:1.

Více než jeho výkony na kurtu se ale opět řeší jeho kontroverzní chování. Dvacetiletý hráč si totiž v čínské metropoli pustil pusu na špacír. Po výhře v prvním kole označil celý šanghajský podnik za cirkus. A zanadával si prakticky na všechny strany.

"Dnes se na kurtu dělo mnoho věcí. Vypadalo to, jako kdybych hrál na nějakém turnaji nižší úrovně. Bylo to trochu šílené. Kameraman si během výměny s někým povídal. Nebylo to tu až tak profesionální, jak jsem myslel, že bude. Nemyslím si, že to bylo vůči nám fér. Já jsem tedy od turnaje ze série Masters očekával víc," konstatoval rodák z Canberry a zkritizoval také sběrače míčů.

"Mám pocit, že to jsou amatéři. No, vybrali je. Nemůžeme na ně být příliš tvrdí," dodal Kyrgios. ATP pak jeho chování vyhodnotila a udělila mu další pokutu ve výši 1500 dolarů. Konkrétním důvodem ale byly nadávky během zápasu, Australan si totiž ulevil a označil kurt v Šanghaji za "zku...." povrch.

Jako by mu problémy, do kterých se znovu dostal, nestačily, neuklidnil se tenista řecko-malajsijského původu ani v duelu proti Nišikorimu. Nejprve se pohádal s umpirovým sudím Mohamedem Lahjáním, který se mu marně snažil domluvit, ať lépe ovládá své emoce. Ve druhém setu pak Kyrgios odpálil míč po zahlášeném autu a málem přitom trefil čárového rozhodčího. Poté se dokola vymlouval, že výkřik o autu neslyšel.

Na tom, jestli Kyrgios dostane další pokutu, druhou během jediného turnaje, se zatím vedení světového tenisu nedohodlo. I tak má ale australský rabiát zaděláno na pořádné problémy. V jeho podmínce se totiž hovoří o tom, že pokud dostane do února 2016 pokuty v celkové výši 5 tisíc dolarů, bude čelit měsíční suspendaci a zaplatí dalších 25 tisíc dolarů.

reklama