Nash v Namuru nenavázala na předchozí triumfy a dojela na sedmém místě

17. 12. 2017 16:52
Cyklokrosařka Kateřina Nash skončila sedmá v závodě Světového poháru v belgickém Namuru, kde už v minulosti dvakrát zvítězila.
Kateřina Nash skončil v Namuru na sedmém místě.
Kateřina Nash skončil v Namuru na sedmém místě. | Foto: ČTK

Namur (Belgie) - Cyklokrosařka Kateřina Nash obsadila sedmé místo v závodě Světového poháru v Namuru, kde v minulosti dokázala už dvakrát zvítězit. Na belgické trati tentokrát na triumfy z let 2014 a 2016 nenavázala a i přes nejhorší výsledek v sezoně zůstala v průběžném pořadí pátá. Pavla Havlíková dojela třicátá.

"Katce i Pavle se podařilo dobře odstartovat, ale pak se postupně propadaly. Závod nebyl podle jejich gusta. Katka nebyla schopná chytit rytmus. Ale není všem dnům konec, jenom prostě neměla svůj den," řekl serveru cyklokros.cz reprezentační trenér Petr Dlask.

Závod nečekaně skončil dvojnásobným britským triumfem, zvítězila Evie Richardsová před Nikki Brammeierovou a Italkou Evou Lechnerovou. Nash za vítězkou zaostala o minutu a 14 sekund. Pohárové pořadí vede po šesti z devíti závodů Sanne Cantová z Belgie, jež na domácím blátě skončila poprvé v sezoně bez medaile a dokonce mimo první desítku (12.).

Mužskou elitu ovládl podruhé za sebou domácí Wout van Aert. Mistr světa zvítězil s více než minutovým náskokem před krajanem Toonem Aertsem, třetí skončil vítěz čtyř úvodních závodů Mathieu van der Poel z Nizozemska a bezpečně se udržel v čele SP. Michael Boroš byl hodnocen na 28. místě se ztrátou dvou kol.

Junior Tomáš Kopecký skončil stejně jako Nash sedmý a o lepší výsledek jej připravila rozbitá bota, kterou musel vyměnit. Vicemistr Evropy i tak na druhém místě průběžné klasifikace snížil náskok vedoucího Pima Ronhaara z Nizozemska na osm bodů.

Mezi jezdci do 23 let byl devátý Adam Ťoupalík a i jemu to v celkovém pořadí stačilo ke zmenšení manka na nejbližšího soupeře. Od třetího místa jej nyní dělí jen tři body.

Seriál bude pokračovat o druhém svátku vánočním v dalším belgickém městě Heusdenu-Zolderu, v druhé polovině ledna pak vyvrcholí závody ve francouzském Nommay a nizozemském Hoogerheide.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Namuru (Belgie):

Muži: 1. Van Aert 1:07:47, 2. Toon Aerts (oba Belg.) -1:04, 3. M. Van der Poel (Niz.) -1:06, 4. Pauwels -1:58, 5. M. Vanthourenhout (oba Belg.) -2:08, 6. Van Kessel (Niz.) -2:24, …28. Boroš (ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. M. Van der Poel 455, 2. Van Aert 380, 3. Toon Aerts 334, 4. M. Vanthourenhout 310, 5. Van Kessel 306, 6. Pauwels 301, …14. Boroš 199.

Ženy: 1. Richardsová 38:49, 2. Brammeierová (obě Brit.) -15, 3. Lechnerová (It.) -24, 4. Comptonová (USA) -34, 5. Ferrandová Prévotová (Fr.) -1:06, 6. Keoughová (USA) -1:08, 7. Nash -1:14, …30. Havlíková -4:01, 38. Nosková -5:25, 44. Šafářová -6:47, 55. Ungermanová (všechny ČR) -8:52.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Cantová (Belg.) 409, 2. Keoughová 341, 3. De Boerová (Niz.) 323, …5. Nash 288.

Muži do 23 let: 1. Pidcock (Brit.) 47:57, 2. Iserbyt (Belg.) -16, 3. Dubau (Fr.) -50, …9. A. Ťoupalík -1:22, 37. Šulc -6:39, 39. Schubert -1 kolo, 43. Jarý (všichni ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Iserbyt 205, 2. Pidcock 180, 3. Thijs Aerts (Belg.) 138, 4. A. Ťoupalík 135.

Junioři: 1. Rouiller (Švýc.) 42:01, 2. Kamp (Niz.) -21, 3. Tulett (Brit.) -30,…7. Kopecký (ČR) -1:24, 14. Ježek -2:38, 24. Říman -3:47, 36. Schierl -4:52, 44. Mikšaník -5:47, Stloukal (všichni ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Ronhaar (Niz.) 191, 2. Kopecký 183, 3. Rouiller 158, …16. Ježek 37, 19. J. Ťoupalík (ČR) 32.