reklama

Naštvaní Rakušané: Dopingové kontroly v noci?! To už je moc!

Lyžařku Elisabeth Görglová ve sjezdu na olympiádě v Soči. Lyžařku Elisabeth Görglová ve sjezdu na olympiádě v Soči. autor: Reuters
Rakouský olympijský výbor podal písemnou stížnost na počínání dopingových komisařů.

Krasnaja Poljana - Rakouský olympijský výbor podal písemnou stížnost na počínání dopingových komisařů. Lyžařku Elisabeth Görglovou totiž kontroloři navštívili v pondělí krátce před jedenáctou hodinou večer místního času, což bylo dvanáct hodin před startem středečního sjezdu.

"Boj s dopingem samozřejmě podporujeme na sto procent, ale takto pozdní kontrola v noci před závodem je už příliš. Bezpochyby narušila soustředění Elizabeth před startem," uvedl šéf lékařů rakouské výpravy Wolfgang Schobersberger.

Mezinárodní olympijský výbor ale na dotaz agentury AP odpověděl, že kontrola proběhla "v rámci pravidel MOV a ve shodě se standardy testování WADA". Celkem chce MOV během olympiády provést 2453 odběrů, 1269 z nich má být mimosoutěžních.

"Součástí testovacího programu v Soči je, že všichni olympionici mohou být kontrolováni kdykoliv - obvykle mezi 6. a 23. hodinou," uvedl MOV v emailovém prohlášení.

Dvaatřicetiletá Görglová dokončila dopolední závod na šestnácté příčce. Za Slovinkou Tinou Mazeovou a Švýcarkou Dominique Gisinovou, které stejným časem získaly zlatou medaili, zaostala o 1,25 sekundy.

reklama