reklama

Navrátil kvůli nemoci nepovede tenisty ve finále Davis Cupu

Kapitán českého týmu neodletěl v neděli s obhájci titulu do Bělehradu, protože je v nemocnici s plicní embolií. Kapitán českého týmu neodletěl v neděli s obhájci titulu do Bělehradu, protože je v nemocnici s plicní embolií. autor: CPA Eduard Erben
Jaroslav Navrátil kvůli nemoci nepovede tenisty ve finále Davisova poháru proti Srbsku.

Bělehrad - Jaroslav Navrátil kvůli nemoci nepovede tenisty ve finále Davisova poháru proti Srbsku.

Kapitán českého týmu dnes neodletěl s obhájci titulu do Bělehradu, protože je v nemocnici s plicní embolií. V pondělí se po konzultaci s hráči i s Navrátilem rozhodne, kdo za něj v utkání 15. až 17. listopadu zaskočí.

"V polovině týdne byl kapitán Navrátil kvůli plicní embolii hospitalizován. Do poslední chvíle všichni věřili a byla naděje, že mu zdravotní stav umožní, byť později, na finále přiletět," řekl ČTK mluvčí týmu Karel Tejkal.

"Dnes ovšem bylo na základě konzultace s lékaři rozhodnuto, že do Bělehradu přijet nemůže," dodal.

"Musí znát daviscupové zákonitosti"

Otázkou je, kdo Navrátila ve finále na lavičce zastoupí. "Probíhá řada konzultací, ty rozhodující se uskuteční v pondělí za účasti hráčů. Volat budeme i Navrátilovi," řekl Tejkal.

"Musí to být člověk, který bude znát daviscupové zákonitosti, vyhovuje hráčům a zapadne to týmu, který funguje společně sedm let," dodal Tejkal.

Do Bělehradu dnes přiletěl realizační tým a z tenistů Jan Hájek. Radek Štěpánek dorazí v pondělí po půlnoci.

Šestý hráč světa Berdych přiletí během pondělí stejně jako Lukáš Rosol, který ještě dnes hrál finále challengeru v Bratislavě.

Navrátil vede tým od roku 2006

Osmapadesátiletý Navrátil vede tenisty od baráže v roce 2006 a především díky úspěšnému spojení Berdych - Štěpánek od roku 2007 se stal nejúspěšnějším českým i československým daviscupovým kapitánem.

Tenisté jsou od roku 2009 již potřetí ve finále a před rokem získali po 32 letech pro Česko stříbrnou salátovou mísu.

reklama