NBA: Posledním postupujícím do play off je Memphis

15. 4. 2014 8:52
Basketbalisté Memphisu porazili v pondělním utkání NBA Phoenix 97:91 a jako poslední z postupující šestnáctky týmů si zajistili účast v play off.
Miami prohrálo ve Washingtonu 93:114
Miami prohrálo ve Washingtonu 93:114 | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Memphisu porazili v pondělním utkání NBA Phoenix 97:91 a jako poslední z postupující šestnáctky týmů si zajistili účast v play off. Oslabené Miami prohrálo ve Washingtonu 93:114, Indiana tak už nemůže přijít o první místo ve Východní konferenci.

Memphis v přímém souboji s Phoenixem o poslední volné místo v play off ovládl první čtvrtinu 24:14. Suns se dokázali vrátit do hry a dokonce ještě v předposlední minutě utkání vedli, domácí tým ale nasměrovala k vítězství trojka Mikea Conleyho 68 sekund před koncem. Strůjcem vítězství byl s 32 body Zach Randolph, náhradník Mike Miller přispěl 21 body.

Memphis porazil svého soupeře ve všech čtyřech vzájemných zápasech v sezoně. V posledním utkání základní části se Grizzlies utkají s Dallasem o sedmé místo v Západní konferenci.

Phoenix se do play off nedostal, přestože nasbíral o 22 výher více než v minulém ročníku. Suns by se svou bilancí 47:34 ve Východní konferenci zaujali pátou příčku.

Miami bez opor podlehlo Washingtonu

Trenér Miami Erik Spoelstra nechal odpočívat LeBrona Jamese a Chrise Boshe, bez nichž Heat nedokázali vzdorovat Washingtonu. Domácí Wizards rozhodli o výhře v druhé čtvrtině (vyhráli ji 43:22), v níž z 16 pokusů z pole minuli pouze jednou.

Prohra Miami znamená, že floridský celek zakončí sezonu na druhém místě Východní konference. Z první příčky se po devíti letech může radovat Indiana. "Až začne play off, tak z pozice číslo dva vůbec zklamaní nebudeme. Bude to úplně jiná část sezony, na niž se těšíme," prohlásil křídelní hráč Miami Dwyane Wade.

Šesté místo na západě už mají jisté hráči Golden State, kteří zvítězili nad Minnesotou 130:120, ačkoli prohrávali až o 19 bodů. Warriors si připsali 50. vítězství v sezoně, což se jim povedlo naposledy před dvaceti lety.

O nejlepší individuální výkon dne se postaral Tyreke Evans z New Orleans Pelicans, kteří porazili Oklahomu 101:89. Evans nasbíral 41 bodů, devět doskoků a osm asistencí. Také Nick Young z Los Angeles Lakers nastřílel 41 bodů, díky nimž jeho tým porazil Utah v souboji o předposlední místo v Západní konferenci 119:104.

Výsledky NBA:

Atlanta - Charlotte 93:95, Chicago - Orlando 108:95, Golden State - Minnesota 130:120, Houston - San Antonio 104:98, New Orleans - Oklahoma City 101:89, Philadelphia - Boston 113:108, Phoenix - Memphis 91:97, Toronto - Milwaukee 110:100, Utah - LA Lakers 104:119, Washington - Miami 114:93.

2. x-Portland 81 53 28 65,4
3. Minnesota 81 40 41 49,4