NBA ukončila pauzu, souboj hvězd pro Miami

26. 12. 2013 8:57
Basketbalisté Miami porazili ve svátečním šlágru NBA Los Angeles Lakers 101:95 a připsali si šesté vítězství za sebou.
LeBron James z Miami smečuje.
LeBron James z Miami smečuje. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Miami porazili ve svátečním šlágru NBA Los Angeles Lakers 101:95 a připsali si šesté vítězství za sebou. O Vánocích zdolali obhájci titulu svého kalifornského rivala již popáté v řadě.

O prvním svátku vánočním je v NBA tradičně na programu pět zápasů, které mají nabídnout zajímavé souboje superhvězd, jenže letos tomuto záměru nepřála zranění.

Heat museli o vítězství bojovat

Los Angeles Lakers se bez zraněného Kobeho Bryanta dokázali držet favoritovi na dostřel, ale z vítězství 101:95 se radovalo Miami. Heat k výhře pomohli Dwyane Wade a Chris Bosh, kteří nastříleli shodně 23 bodů. LeBron James přidal 19 bodů včetně několika pohledných smečí. Za Lakers se na 20 bodů dostal Nick Young.

"Nakonec je to všechno o obraně. Takový tým musíte donutit k těžkým střelám," řekl po utkání Wade. Lakers stříleli s téměř o deset procent nižší úspěšností než Miami.

Chicago valí i bez Rose

Oklahoma jasně přehrála domácí New York Knicks 123:94. V sestavě Knicks scházel kvůli zraněnému kotníku Carmelo Anthony. Thunder vedl s 29 body Kevin Durant. Jeho spoluhráč Russel Westbrook se stal teprve pátým hráčem, který si 25. prosince připsal triple double (14 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí).

Chicago i bez Derricka Rose s přehledem porazilo Brooklyn Nets 95:78. O své výhře Bulls rozhodli ve třetí části šňůrou 25:8. Domácímu Brooklynu nezahráli dobře náhradníci, kteří dohromady proměnili jen čtyři ze 30 střel z pole. Naopak Bulls k výhře pomohl náhradník Taj Gibson 20 body.

Derby rozhodl Harden

V texaském derby dokázali hráči Houstonu dobýt palubovku San Antonia vítězstvím 111:98. Rockets otevřeli utkání šňůrou 27:9 a za první čtvrtinu stihli nastřílet 40 bodů.

Spurs se dokázali v třetí části přiblížit na 71:73, ale poté se do ráže dostal James Harden. Lídr Rockets v poslední čtvrtině nastřílel 16 ze svých 28 bodů. Dwight Howard k výhře přispěl 15 body a 20 doskoky.

Drama v Kalifornii

Nejvyrovnanější průběh nabídlo poslední vánoční utkání, v němž se nakonec radovalo domácí Golden State z výhry 105:103 nad Los Angeles Clippers. Hosté měli šanci na zvrat, ale Jamal Crawford v poslední vteřině neuspěl zpoza trojkového oblouku.

Warriors vedli shodně s 23 body Klay Thompson a David Lee, jenž přidal i 13 doskoků. Clippers nestačilo 26 bodů a 11 asistencí Chrise Paula. Dvacet bodů a 14 doskoků nasbíral Blake Griffin, který byl v poslední čtvrtině vyloučen po druhé technické chybě.

NBA:

Brooklyn - Chicago 78:95, Golden State - LA Clippers 105:103, LA Lakers - Miami 95:101, New York - Oklahoma City 94:123, San Antonio - Houston 98:111.

3. Denver 27 14 13 51,9
4. Minnesota 28 13 15 46,4