Rondo v NBA zářil při návratu do Bostonu

3. 1. 2015 10:02
Dlouholetá opora basketbalistů Celtics Rajon Rondo se po nedávné výměně do Dallasu zatím výkonnostně hledá, ale první zápas při návratu do Bostonu se mu vydařil
Golden State v sobotu porazili Toronto 126:105
Golden State v sobotu porazili Toronto 126:105 | Foto: Reuters

Boston - Dlouholetá opora basketbalistů Celtics Rajon Rondo se po nedávné výměně do Dallasu zatím výkonnostně hledá, ale první zápas při návratu do Bostonu se mu vydařil. Ostře sledovaný rozehrávač pomohl Dallasu k vítězství 119:101 nad bývalými spoluhráči 29 body, přičemž jen v první čtvrtině jich dal patnáct.

Ronda přivítala zaplněná hala dlouhým potleskem a on svůj někdejší tým od začátku nešetřil. Po jeho přesné střelbě v úvodní čtvrtině Dallas odskočil o 14 bodů a na konci Rondo překonal pověst podprůměrného střelce z dálky, protože dal trojek pět a výrazně si zlepšil osobní rekord v NBA.

"Byl to hodně zvláštní den. Jsem hodně emocionálně, psychicky i fyzicky unavený, ale jsem moc rád, že to je za mnou," řekl Rondo, jenž přidal i šesti asistencí a pět doskoků. Ke čtvrté výhře Mavericks za sebou přispěli i Monta Ellis 22 body a Dirk Nowitzki 17 body.

V Oklahomě City podobně zazářil Kevin Duran. I když hrál teprve druhý zápas po zranění kotníku, skvěle střílel z pole a 34 body pomohl k výhře nad Washingtonem 109:102. V Charlotte uspěl Cleveland (91:87) i bez zraněného LeBrona Jamese zejména zásluhou Kevina Lovea s Kyriem Irvingem, jenž dali dohromady 50 bodů.

V souboji vedoucích týmů obou konferencí zdolali Golden State jasně Toronto 125:106. Warriors začali zápas ostrostřelbou z dlouhé vzdálenosti a ujali se vedení, ale Raptors se udrželi v kontaktu a v poločase ztráceli jen pět bodů. Jenže druhou půli otevřeli domácí šňůrou 23:5 a bylo rozhodnuto.

Ve vítězné sestavě si Stephen Curry zapsal 32 bodů a 12 asistencí, Klay Thompson dal bodů 20 a Draymond Green se dočkal prvního triple-doublu v kariéře za 16 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků. Golden State si vylepšili domácí bilanci na 13-1, celkovou na 26 výher a pět porážek a dál vládnou celé lize. Naopak Raptors první příčku ve Východní konferenci přepustili Atlantě, která vyhrála v Utahu 98:92.

Výsledky NBA:

Boston - Dallas 101:119, Charlotte - Cleveland 87:91, Golden State - Toronto 126:105, LA Lakers - Memphis 106:109, Milwaukee - Indiana 91:94, New Orleans - Houston 111:83, New York - Detroit 81:97, Oklahoma City - Washington 109:102, Orlando - Brooklyn 98:100, Utah - Atlanta 92:98, Phoenix - Philadelphia 112:96.

4. Utah 33 11 22 33,3
5. Minnesota 31 5 26 16,1