Davis na domácí palubovce překonal rekord Utkání hvězd NBA. Východu nasázel 52 bodů

Anthony Davis dává koš při Utkání hvězd NBA. Anthony Davis dává koš při Utkání hvězd NBA. autor: Reuters
Předchozím střeleckým maximem v All Star Game bylo 42 bodů Wilta Chamberlaina z roku 1962, basketbalista New Orleans Pelicans Anthony Davis překonal letitý rekord o deset bodů. Výběr Západu vyhrál střelecké dostihy 192:182.

New Orleans - Basketbalisté Západní konference přehráli v nedělním Utkání hvězd NBA v New Orleans výběr Východu 192:182. Cenu pro nejužitečnějšího hráče exhibičního zápasu obdržel Anthony Davis, který k výhře Západu přispěl 52 body, což je nový střelecký rekord All Star Game.

Davise motivovalo úžasné publikum

Davis, jenž v lize hraje za New Orleans Pelicans, už před zápasem prohlašoval, že před svými fanoušky bude chtít získat titul nejužitečnějšího hráče. Cenu si nakonec zasloužil 52 body a deseti doskoky. Předchozím střeleckým maximem v All Star Game bylo 42 bodů Wilta Chamberlaina z roku 1962.

"Před zápasem jsem spoluhráčům zdůraznil, že chci tu cenu vyhrát pro tohle úžasné publikum. A kluci opravdu chtěli, abych dal aspoň 50 bodů, a stále mi nahrávali," řekl Davis, který dvacet bodů nastřílel v poslední čtvrtině.

Jeho konkurentem v boji o ocenění byl spoluhráč z výběru Západu Russell Westbrook, jenž za pouhých 19 minut nasbíral 41 bodů a sedm asistencí. Rozehrávač Oklahomy zazářil hlavně ve třetí čtvrtině, kdy nastřílel 12 bodů za 63 sekund.

Celý zápas prohrávaly. Basketbalistky USK ale předvedly se Schiem parádní obrat Celý zápas prohrávaly. Basketbalistky USK ale předvedly se Schiem parádní obrat Prohlédněte zde

Bývalí spoluhráči předvedli skvělou akci

Diváky byli zvědaví, jestli se Westbrook potká na palubovce s bývalým spoluhráčem Kevinem Durantem, který před sezonou odešel z Oklahomy do Golden State. Na hřišti se spolu ocitli už v průběhu první čtvrtiny a brzy předvedli efektní spolupráci, když si vyměnili míč a Westbrook zasmečoval po Durantově nahození.

"Myslím, že na tom byla vidět krása basketbalu. Tahle akce najednou prolomila ledy. Spoluhráči si z nich hned začali dělat legraci a oba se spolu zasmáli. Byl to hezký moment," prohlásil Steve Kerr, trenér Golden State a západního výběru. Westbrook s Durantem však spolu nakonec v exhibici odehráli pouze 82 sekund.

Nejlepším střelcem Východní konference byl Jannis Antetokunmpo s 30 body, LeBron James přidal 23 bodů a Kyrie Irving 22 bodů se 14 asistencemi. Celkem v utkání padlo 374 bodů, což je také nové střelecké maximum All Star Game.