reklama

Je bohatší než Tiger, randí se superhvězdou. Ale doma by musel tátovi platit nájem

Maverick McNealy v akci při turnaji série PGA Tour. Maverick McNealy v akci při turnaji série PGA Tour. autor: Reuters
Žádný Tiger Woods. Ani světová jednička Dustin Johnson, populární Rory McIlroy nebo některý z dalších slavných golfistů. Nejlepší partií, alespoň co se finančního výhledu týče, mezi profíky ohánějícími se holí na greenech je chlapík, o němž jste nejspíš nikdy neslyšeli a který nevyhrál ani jeden turnaj nejprestižnější série PGA Tour. Maverick McNealy.

Pětadvacetiletý Američan může být považován za nejbohatšího hráče v golfovém světě, kde přitom o miliardáře vážně není nouze.

Boural, když utíkal před manželkou, byl závislý na lécích. Woodsovy trable pokračují Boural, když utíkal před manželkou, byl závislý na lécích. Woodsovy trable pokračují Prohlédněte zde

A to nemá na svém kontě jediné významnější vítězství a ve světovém žebříčku se plácá až na 134. místě.

Jenže jeho otcem je Scott McNealy, spoluzakladatel počítačové firmy Sun Microsystems, kterou v roce 2009 koupil za 7,4 miliardy dolarů gigant Oracle. Rozsáhlé rodinné jmění se dnes i díky vlastnictví dalších úspěšných společností odhaduje v přepočtu na 25 miliard korun.

Mimochodem, Tiger Woods disponuje podle zahraničních médií majetkem ve výši zhruba 21 miliard korun.

Maverick ale není představitelem synáčka, který by měl v golfu umetenou cestu penězi bohatého tatínka.

Narodil se v kalifornském Portola Valley, kde jsou ceny domů jedny z nejvyšších v celých Spojených státech, a přestože se po odpalištích proháněl odmala, dlouho to vypadalo spíš na to, že bude pokračovat v otcových stopách v byznysu.

V roce 2018 promoval McNealy junior na Stanfordově univerzitě, jedné z nejprestižnějších škol světa, v oboru management věd a inženýrství. Jenže to už ho to táhlo ke golfové kariéře. A je jasné, že rozhodně ne kvůli penězům.

I když k nějaké rozmařilosti určitě nebyl vychovávaný. "Mně i bráchům bylo řečeno, že jakmile vystudujeme vysokou, budeme mít jedno léto na to, abychom si našli práci a postarali se sami o sebe. Kdybych chtěl po škole žít doma, musel bych tátovi platit nájem - nedělám si legraci," ujistil Maverick v rozhovoru pro časopis Golf Digest.

Génius, nebo šílenec? Golfista prostřelil míček skrz okénka sporťáku za 30 milionů Génius, nebo šílenec? Golfista prostřelil míček skrz okénka sporťáku za 30 milionů Čtěte zde

I přes bohatství tak dobře zná cenu peněz. Ostatně i nyní žije raději v Las Vegas kvůli tomu, že tam jsou levnější nemovitosti a také ceny letenek. To, že má pořádně naducaný finanční polštář, ho prý nijak nezbavuje tlaku na dobré výsledky. 

"Táta mi často říkal, že ty finančně nejlépe zaopatřené projekty vždycky selžou. A že těžko něco představuje lepší motivaci, než když vám finančně hoří koudel u zadku," prozradil mladší McNealy, jenž v letech 2016 a 2017 vedl amatérský golfový žebříček.

"Nesoudím svůj úspěch v golfu podle toho, kolik peněz jsem jím vydělal. Posuzuju ho svou snahou a odhodláním," doplnil muž, který na univerzitě perfektně válel i lední hokej.

Golfovým profesionálem se stal v roce 2018 a pomalu přece jen vylepšuje své výsledky. Před měsícem si vytvořil osobní maximum, když na turnaji AT&T Pebble Beach zaostal za vítězem jen o dvě rány a skončil druhý. 

Dá mu ale ještě hodně práce, než trumfne svou lásku, golfovou profesionálku Danielle Kangovou. Ta je ve světovém rankingu žen na páté pozici, a tak není divu, že si dovolí svému milému do golfu trošku mluvit.

Když předloni při Houston Open zahrál McNealy třetí kolo za 73 ran, Kangová hned vzala telefon a sdělila mu, co všechno udělal špatně. Výsledek? Druhý den si polepšil o osm úderů…

Jenže i když Kangová vyhrála už pět podniků nejprestižnější ženské série LPGA včetně jednoho majoru, golfem vydělala dohromady jen něco přes šest milionů dolarů.

U McNealyových prostě drobné.

golf, LPGA: 2020 KPMG Women's PGA Championship - Third Round, Danielle Kangová Danielle Kangová, milá Mavericka McNealyho | Foto: Reuters
reklama