reklama

Nejbohatší sportovci historie? Do top 10 se nevešel žádný hokejista a z fotbalistů jen Beckham

Michael Jordan, podle Forbesu nejbohatší sportovec historie Michael Jordan, podle Forbesu nejbohatší sportovec historie autor: Reuters
Žebříčku nejbohatších sportovců planety vévodí Michael Jordan, do top 10 se dostali i Schumacher a Beckham.

New York - Bývalý americký basketbalista Michael Jordan je podle ekonomického časopisu Forbes nejbohatším sportovcem historie. Šestinásobný vítěz NBA si do letoška vydělal 1,85 miliardy dolarů (40 miliard korun).

Za čtyřiapadesátiletým Jordanem se v žebříčku seřadila trojice golfistů v pořadí Tiger Woods (1,7 miliardy), loni zesnulý Arnold Palmer (1,4) a Jack Nicklaus (1,2). Na pátém místě je jako nejbohatší neamerický sportovec sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher z Německa.

Forbes bral při sestavování žebříčku v úvahu platy sportovců, bonusy a prize money, ale také smlouvy se sponzory, licenční ujednání či odměny za knihy, design golfových hřišť nebo vystoupení na veřejnosti.

Brankář Čech v pivovaru nebo Ledecká na Sněžce. Kalendář představuje hvězdy v originálním prostředí Brankář Čech v pivovaru nebo Ledecká na Sněžce. Kalendář představuje hvězdy v originálním prostředí Prohlédněte zde

Jeden z nejlepších basketbalistů historie Jordan má dlouholeté smlouvy s firmami Nike, Gatorade, Hanes či Upper Deck. Dolarového miliardáře z něj udělala koupě klubu NBA Charlotte Bobcats (nyní Hornets) v roce 2010.

Nejbohatší sportovci podle Forbesu (v miliardách dolarů):

1. Michael Jordan (USA/basketbal) 1,85, 2. Tiger Woods 1,7, 3. Arnold Palmer 1,4, 4. Jack Nicklaus (všichni USA/golf) 1,2, 5. Michael Schumacher (Něm./formule 1) 1,0, 6. Phil Mickelson (USA/golf) 0,815, 7. Kobe Bryant (USA/basketbal) a David Beckham (Brit./fotbal) oba 0,8, 9. Floyd Mayweather (USA/box) 0,785, 10. Shaquille O'Neal (USA/basketbal) 0,735.

reklama