Nejdřív kanár, pak málem obrat. Rosol trápil světovou trojku

30. 10. 2013 11:43
Český daviscupový reprezentant Lukáš Rosol na turnaji kategorie masters v Paříži podlehl ve třech setech Davidu Ferrerovi.
Lukáš Rosol v akci.
Lukáš Rosol v akci. | Foto: Reuters

Paříž - Zápas plný zvratů předvedli ve druhém kole turnaje kategorie masters v Paříži David Ferrer a Lukáš Rosol.

Po úvodním kanáru, který loňský šampion turnaje Rosolovi nadělil, totiž nechybělo mnoho, aby český tenista celé utkání zvrátil a získal svoji první výhru nad Španělem.

Nakonec ale i třetí vzájemné utkání v kariéře Rosol prohrál, tentokrát poměrem 0:6, 6:2, 3:6.

Kanár za 23 minut

V prvním setu přitom Rosolovi nevycházelo prakticky nic. Tragický první servis trefil sotva ve třetině případů, na returnu byl přímo hrozivý a k tomu kupil chybu za chybou.

Nebylo divu, že Ferrer vyhrál první sadu za pouhých 23 minut a českému tenistovi nechal pouhých jedenáct výměn.

Velký obrat v druhé sadě

Hned na úvod druhého dějství se ale Rosol naprosto nečekaně zmátořil. Čistou hrou sebral světové trojce servis a rychle se dostal do vedení 5:1.

Pak měl dokonce za tohoto stavu český hráč tři setoboly, ale poradil si až při svém vlastním podání. Druhá sada tak vyzněla poměrem 6:2.

Brejk na úvod nestačil

Také třetí set začal Rosol opět skvěle. Sebral soupeři servis a při svém podání mohl jít do vedení 2:0. Jenž Ferrer se včas probral, srovnal skóre a navíc ubránil i další dva brejkboly Rosola při svém servisu.

To byl patrně rozhodující moment celého setu i zápasu. Rosol totiž následně znovu ztratil podání a Ferrer i přes jeden další brejk dokráčel k vítězství 6:0, 2:6, 6:3.

Dnes se v Paříži odehraje ještě jeden česko-španělský duel. Tomáš Berdych se totiž v osm večer utká s Pablo Andújarem. Online zápas můžete sledovat zde.