reklama

Nejdříve se mu vysmál, nyní si Haye s Charrem zaboxuje

Manuel Charr na tiskové konferenci po zápase David Haye - Dereck Chisora Manuel Charr na tiskové konferenci po zápase David Haye - Dereck Chisora autor: www.boxingscene.com
Milovníci boxerské těžké váhy se dočkají dalšího šlágru - britský ex-mistr světa David Haye si to 29. června rozdá s Němcem Manuelem Charrem.

Londýn - Podle zatím neoficiálních zpráv je ruka v rukávu. Britský boxer David Haye se vrátí po téměř roční pauze do ringu 29. června v souboji s Němcem se syrskými kořeny Manuelem Charrem. Zatím tuto skutečnost potvrdil na své twitteru druhý jmenovaný a specializovaný web BoxRec.com...

V pondělí vyvěsil David Haye na svoje oficiální webové stránky a také na facebook článek, kde se fanoušků ptá, zda si má vybrat Manuela Charra nebo Kubrata Puleva. Mezitím se na Boxingscene.com objevila zpráva o tom, že nabídku na zápas s ním dostal i polský neporažený obr Andrzej Wawrzyk.

O den později už měl server BoxRec.com jasno - 29. června si to v bývalé M.E.N. Aréně v Manchesteru rozdají David Haye a Manuel Charr, dva nejvýraznější (alespoň okolnostmi) poslední soupeři bratří Kličků a zároveň muži, kteří touží po souboji s Vitalijem.

Vypořádá se Haye s dalším vyzývatelem?

Pro dvaatřicetiletého Brita to bude - pokud se zpráva potvrdí z oficiálních zdrojů - další pikantní souboj. Loni v létě vybouchal z ringu krajana Derecka Chisoru, se kterým se starší z ukrajinských bratří a šampión WBC Vitalij Kličko trápil plný počet dvanácti kol.

Posledním soupeřem jednačtyřicetileté legendy pak byl právě Charr. Ten s ním vydržel v ringu jen čtyři kola, než rozhodčí po domluvě s lékařem pro tržené zranění na levém oku německého bijce duel raději předčasně ukončil. Od té chvíle měli oba boxeři stejný cíl.

Zatímco Haye poukazoval na fakt, že Kličko nemůže odejít do důchodu po takovém NIJAKÉM (ve svých prohlášením volil daleko ostřejší výrazy) zápase, syrský "Sandokan" pro změnu toužil po odvetě. Posléze však obrátil svojí pozornost právě na Hayeho, kterého několikrát neúspěšně vyzval na souboj.

Loni v létě Hayeho protivníka "setřel"

Mimochodem - právě toho Hayeho, který jej loni po zápase s Chisorou setřel na tiskové konferenci, když se Charra zeptal "A ty jsi kdo?" (VIDEO ZDE!). Londýnský rodák dlouho odmítal boxovat s někým jiným, než ukrajinskými sourozenci, v minulém týdnu ale definitivně otočil.

"Bylo dost čekání, chci si právo na zápas s Kličky vybojovat v ringu. Odboxuji dva zápasy, stanu se oficiálním vyzývatelem a už mi nebudou moct uhnout. V Manchesteru se utkám s boxerem, který je vysoko v žebříčcích jednotlivých organizací, nemusíte se bát, že by to nebyl kvalitní protivník," vzkázal boxerským fanouškům boxer s přezdívkou "Hayemaker".

Kdo se vyškrábe ke Kličkům dříve?

Tyto podmínky Charr splňuje. Posledními výkony proti Konstantinu Airichovi i Yakubu Saglamovi si získal respekt, v ratingu organizace WBC patří jeho "stříbrnému" šampiónovi osmá pozice (Haye je šestý). Vzájemný duel by tak vítěze rozhodně posunul výrazně výše.

Dojde skutečně na něj? Pokud ano, mají se fanoušci nač těšit včetně těch, kteří si již zakoupili vstupenky na manchesterský galavečer bez toho, aniž by bylo na lístcích uvedeno jméno Hayeho soupeře...

reklama