Nejen hokejová, ale i televizní výhra

ČTK
23. 2. 2006 15:22
Praha - Čtvrtfinále hokejového turnaje mezi Českem a Slovenskem se stalo zatím nejsledovanějším přenosem ze zimních olympijských her v Turíně. Vítězství českých reprezentantů 3:1 sledovalo ve středu večer v průměru 2,292 milionu dospělých diváků; na zápas se dívalo 64 diváků z každé stovky u obrazovek, sdělil ČTK mluvčí ČT Martin Krafl.
Martin Ručínský posílá puk do branky Petera Budaje - v zápase Česko-Slovensko za okamžik padne první gól. | Foto: Reuters

Zájem diváků postupně vzrůstal: při první dvacetiminutovce fandilo českým hokejistům 2,217 milionu diváků, prostřední třetinu již sledovalo 2,32 milionu lidí. V poslední části utkání se počet dospělých diváků zvýšil ještě o dalších 16 000 lidí. Třetí třetinu tak již sledovalo 78 procent všech diváků, kteří v tu chvíli měli zapnutou televizi.

Utkání mezi Českem a Slovenskem sledovalo zhruba dvakrát více mužů než žen, vyplývá z údajů o peoplemetrové sledovanosti ATO-Mediaresearch.

O další čtvrtfinále měli čeští diváci menší zájem. Duel mezi Švýcary a Švédy sledovalo 795 000 diváků. Z dalšího utkání mezi USA a Finskem ČT odvysílala kvůli časovému prolínání čtvrtfinálových utkání pouze dvě třetiny; první z nich vidělo 973 000 diváků, druhou - v době večerních hlavních zpravodajských relací - zhruba o polovinu méně. Z třetího zápasu, v němž se utkala Kanada s Ruskem, televize nabídla pouze první třetinu, která přilákala 900 000 sportovních příznivců.